Report - Watles 13.1.2018

O letošní zimní dovolené jsem se rozhodla navštívit menší lyžařská střediska. Důvodů bylo více, především menší známost těchto malých areálů, a tedy očekávání nižší návštěvnosti a lepšího vyžití na tratích.

 

   

 

V sobotu 13. ledna jsem se vydala do 580 km vzdáleného Watles. Jistě o něm většina českých lyžařů nikdy neslyšela, vlastně ono také není divu. Watles je malé italské středisko s „pouhými“ 18 km sjezdových tratí, tak kdo by jezdil do areálu menšího než je známý český Špindl? Nicméně, zkuste číst dále a věřím, že třeba i Vy zavítáte do Watles.

 

 

 

Po příjezdu na parkoviště, které se nachází v nadmořské výšce 1750 m. n. m., se má domněnka o poloprázdných sjezdovkách začala postupně vyplňovat. Byla sobota, den, kdy ve většině lyžařských areálů bývá plno. Na Watles bylo v 9 hodin, tedy v čas kdy se roztáčí kolo lanovky, zaparkováno jen několik málo aut. Přibližně asi deset.

 

Po výjezdu lanovkou a pohledu na nádherné horské pláně jsem zůstala na chvilku v úžasu a málem zapomněla, proč jsem vlastně tady.

 

 

 

Jak jsem již na začátku zmínila, Watles má pouze „pouhých“ 18 kilometrů sjezdovek, ale popravdě těchto 18 km je naprosto úžasných. Pokud mohu mluvit sama za sebe, tak opravdu stojí za to i těch 580 km, které jsem musela ujet, abych se dostala do takto hezkého a lyžaři málo navštěvovaného střediska.

 

Lanovky jsou ve Watles pouze dvě. Obě jsou velmi pohodlné a celkem rychlé, navíc jsou vybaveny krytem pro případ špatného počasí.

 

 

 

Pokud jde o samotné sjezdovky a lyžování, já je hodnotím jako perfektní. Stačí se podívat na fotky prázdných, širokých a skvěle upravených tratí. Prostě fantastické. Takto prázdné sjezdovky a ještě o víkendu je přáním každého lyžařského gurmána. Možná, že více turistů na sjezdovkách bude i v červenci v každém druhém středisku, než v lednovou sobotu na Watles.

 

V horní části areálu jsou tratě více členité a velmi zábavné. Spodní patro je prudší, určené spíše zkušenějším lyžařům.

 

 

 

 

Watles je kamarádské také k nejmenším lyžařům a začátečníkům. Přesně uprostřed areálu se nachází lehká modrá sjezdovka s vlekem. 

 

Tak jako v každém lyžařském areálu, i zde je možné se v průběhu lyžování kvalitně občerstvit. Na parkovišti pod lanovkou se nachází hezký ski bar. Dobrou polévku jsem si dala v restauraci pod horní lanovkou. Výběr je zde dostatečný a ceny italské.

 

 

 

Celkově mě návštěva Watles opravdu nadchla. Přes příjemný personál na pokladně u lanovky, kde Vás každý s úsměvem přivítá, až po neuvěřitelně prázdné sjezdovky.

Zde ve Watles je opravdu znát, že si váží každého lyžaře, který do této spíše odlehlé a pro mnoho lyžařů zatím ještě neobjevené oblasti zavítá.

 

 

 

Na závěr bych tedy dodala: užila jsem si skvělé lyžování a ráda bych tímto poděkovala CK S-GUIDE za perfektní lyžařský den.

 

 

 

Testovací jezdkyně Ivana Krausová

 

Paní Krausové moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Watles ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE