Otestovali jsme: Lyžování okolo jezer v Turracher Höhe

Cestou na Katschberg jsme navštívili středisko Turracher Höhe.  Středisko se nachází v horském sedle na pomezí Štýrska a Korutan. Doprava z jihu Moravy nám zabrala něco kolem 4,5 hodin. Do střediska se dá dostat cestou přes Südautobahn A2, následně pak sjezd u Klagenfurtu směr Feldkirchen a posledních 50 km po místních komunikacích. My jsme jeli po dálnici S6 do Judenburgu -odtud  je to cca 90 km po místních komunikacích zakončené horskou prémií – tj. 6km výjezd do centra střediska Turracher Höhe ve výšce 1750 m. Kdo nechce absolvovat tento výjezd nebo v případě sněžení nasazovat sněhové řetězy, může parkovat na malém parkovišti u lanovky Turrachbahn, která se nachází ve výšce 1440 m a je to jen krátkým stoupáním od vesničky Turrach.  

Ubytování

Vzhledem k tomu, že jsme pokračovali na Katschberg, byli jsme ubytování dále od střediska, ale jinak je možné využít široké nabídky ubytovacích kapacit přímo na Turracheru. V nabídce jsou hotely různých kategorií, apartmány a chatky. Díky tomu, že většina ubytování je v blízkosti sjezdovek,tak je cenová hladina poměrně vyšší.

Středisko Turracher Höhe

Turracher Höhe se nachází v klidném zákoutí na pomezí Korutan a Štýrska obklopený oblými vrcholky pohoří Nockberge. Sjezdovky jsou rozprostřené po vrcholcích kolem jezera,které v zimě zamrzá a slouží jako spojnice mezi 2 částmi střediska.

Turracher nabízí 42 km sjezdových tratí v nadmořské výšce 1440 -2205 m.

Snowpark (nejen) pro děti

Náš den jsme začali na lanovce Kornockbahn,která vás vyveze do nejvyššího bodu střediska. Odtud vede nejoblíbenější sjezdovka střediska Kornockabfahrt s délkou téměř 2,5 km, dostatečně široká a se zvlněným profilem. Tento sjezd k údolní stanici lanovky pak ještě několik variant modročervených tratí, které však už mají trochu menší šířku a střídají se na nich mírnější a ostřejší pasáže. Další sjezdovky této části střediska obsluhuje lanovka Schafalmbahn. Podél lanovky najdeme 2 sjezdovky, vyloženě pohodovou modrou a pak červenou sjezdovku č.14 s krátkou černou odbočkou, která se pak zpět napojuje. Tato sjezdovka se nám taktéž líbila, téměř nikdo na ní nejezdil a manchestr vydržel až do oběda. Po pravé straně lanovky se pak nachází snowpark s tunelem, zatáčkami a vlnovkami – jedná se o skvělé zpestření a ocení jej zejména děti.

Po obědě na prosecco

U dolní stanice lanovky nás pak před obědem čekalo překvapenímístní butler zde rozléval prosecco a dětem pak rozdával sladkosti. V kombinaci se slunečným počasím to vytvářelo pocit dokonalosti. Po obědě, jsme se přesunuli na druhou stranu střediska na sjezdovky kolem lanovek Zirbenwalbahn a Turrachbahn. Mě se líbila zejména sjezdovka Fisabfahrt, krásná široká sjezdovka s ostřejším hankem v její dolní polovině.

Lidu-prázdné sjezdovky

Kolem lanovky Zirbenwaldbahn je pak mírná točivá sjezdovka vhodná spíše pro začátečníky. Po pravé straně zase pak červená s ostřejším dojezdem. Nevýhodou těchto sjezdovek bylo, že minimálně polovina tratí byla ve stínu, zase ale zde nejezdilo tolik lidí a i v pozdním odpoledni byl jejich stav vynikající. Další sjezdovky obsluhované vleky už jsme ani neprojeli, ale jen letmým pohledem bylo patrné, že i odpoledne byly prakticky nedotčené.

Celkové hodnocení

Ačkoli jde o menší středisko, tak na 2-3 dny určitě uspokojí i náročnějšího lyžaře. Všechny hlavní tratě jsou obsluhovanými šestisedačkami s bublinou. Tratě většinou ve zvlněném profilu. Za zmínku stojí i velký snowpark pro frestyle s velkými skoky. Servis v podobě butlera s proseccem a komfortní odpočívárny s masážními křesly a ovocem zdarma u dolní stanice lanovky Kornockbahn, spolu s nádhernou horskou kulisou s jezerem vytváří u návštěvníků neskutečný dojem pohody a určitě se sem rádi znovu vrátíme.

Oficiální stránky střediska: https://www.turracherhoehe.at/

Interaktivní plán střediska: ttps://www.turracherhoehe.at/de/wintersportgebiet

Testovací jezdec Libor Masař

Panu Masařovi velice děkujeme za report, za který od nás obdržel skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.

Máte zájem o dovolenou v Rakousku a lyžovat ve středisku Turracher Höhe? Neváhejte kontaktovat naše Travel Designéry. Rádi vám s výběrem poradíme.