Otestovali jsme: Lyžařské středisko Planneralm, 1.3.2020

První březnovou neděli jsme se rozhodli navštívit lyžařské středisko Planneralm. Jedná se o nejvýše položenou vesničku s lyžařským střediskem v celém Štýrsku, a to 1.600 m n.m.

Po příjezdu jsme se lekli, jestli mají v neděli vůbec otevřeno, protože nikde ani noha, všechno zavřené. Pak jsme si ale vygooglili, že otevírají až v 9 h. Začalo to vypadat na krásný slunečný den. První hodina lyžování byla téměř dokonalá, málo lidí, obloha vymetená, manšestr 😊. Potom se ale zatáhlo, padla mlha, začalo foukat a poletovat sníh. Od té doby se už slunko neukázalo a celé ježdění tak bylo k prdu. Což ale nemění nic na tom, že středisko je velmi příjemné.

Sjezdovky:

Jde o malé, ale útulné středisko, s celkem 16 km sjezdovek (1 km modré, 11 km červené a 2 km černé) a 400m převýšením. Na výběr je sice pouze z 5 lanovek – 2 čtyřsedačkové (ne úplně moderní) a 3 kotvy, ale vzhledem k velikosti střediska to je dostačující. Sjezdovky byly sice kratší, ale krásně upravené, široké, sklon akorátní, a hlavně díky přírodnímu sněhu vydrželi až do zavíračky. Ve spodní části Planneralmu se nachází snowpark s překážkami a skoky. Jednodenní skipas v hlavní sezóně vyjde na 43 éček. Při nákupu vícedenní jízdenky se cena na den snižuje.

Sněhové podmínky:

Kolem sjezdovek rozhodně nehledejte sněžná děla. Vzhledem ke své poloze, severní orientaci svahů a nadmořské výšce je zde 100% jistota přírodního sněhu, kterého je tu od prosince do dubna dostatek.

Zalidněnost:

Vzhledem k tomu, že se jedná o menší středisko, sjezdovky byly téměř prázdné. My jsme ráno dorazili do střediska o něco dříve a byli jsme u vleku dokonce první.

Občerstvení:

Restaurace a WC se nachází pouze v dolní části střediska u vleků/infostánku. Na vrcholku je nenajdete. Pro oběd jsme si vybrali malinkou (alespoň z venku se tak tvářila) typickou roubenku přímo na sjezdovce. Na výběr bylo posezení jak venku (lavice/lehátka), tak vevnitř. Milá obsluha, jídlo výborné!, kachlová kamna.. Ceny přijatelné/standardní – polévka stála do 5 éček, pivo 4 éčka, káva cca 3, za hlavní jídlo chtěli kolem 10.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do střediska je po horské serpentinovité silnici cca 12 km z vesnice Donnersbach. Parkoviště se nachází hned podél příjezdové silnice a je zcela zdarma. Zde se vyplatí dorazit dříve a zaparkovat co nejvýš, aby cesta s plnou polní do kopce ke kasám byla co nejkratší. 😊

Oficiální stránky střediska: http://www.planneralm.at/

Testovací jezdec Lukáš Mach

Panu Machovi velice děkujeme za report, za který od nás obdržel skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.

Máte zájem o dovolenou v Rakousku a lyžovat ve středisku Planneralm? Neváhejte kontaktovat naše Travel Designéry. Rádi vám s výběrem poradíme.