Report - Nassfeld 27.2.2018

Středisko Nassfeld patří k největším v Korutanech.

Leží kousek od lázeňského města Villach, slovinských a italských hranic s většinou moderními přepravními zařízeními.

 

Obrovskou výhodou střediska je již příjezd, jelikož až na závěrečných několik desítek kilometrů se jede celou dobu po dálnici.

 

 

Personál skiareálu je milý a ochotně Vám poradí a pomůže s jakoukoli komplikací či nesnází. Ale k samotnému areálu.

Poté, co lyžaře vytáhne do horních partií střediska moderní kabinová lanovka Millenium Express, která má dvě mezistanice, kdy v první části je možné lyžovat na spodním cca 2300 metrů dlouhém úseku červené sjezdovky Carnia nebo po vystoupení na druhé zastávce se dostanete na cvičnou louku.

 

 

Po vystoupení na vrcholu je možné se vydat do „tří různých údolí“ a vybrat si dle svých schopností a vkusu sjezdovky, které jsou převážně červené, široké a sportovní.

Subjektivně nejlepší pro zdatné lyžaře jsou tratě směrem ke kabinové lanovce na Troghöhe, odkud se rozbíhá dostatečně široká červená a černá sjezdovka.

 

 

K oblíbené a dlouhé návratové trati do údolí jménem Carnia se lyžaři dostanou pouze houpačkou mezi třemi vrcholy a pro mnohé je jistě zklamáním nudný až placatý profil střední partie sjezdovky. Naštěstí se však posléze láme a sérií několika hezkých zatáček a hanků se v závěrečné fázi dostanete k prudkému úseku sjezdu k dolní stanici lanovky, potažmo k parkovišti a zastávkám skibusu.

 

 

Dle mého názoru středisko není úplně ideální pro začínající lyžaře, jelikož pouze v jednom místě (u druhé mezistanice lanovky Millenium) se nachází tzv. cvičná louka obsluhovaná pomou a kotvou a další až po zdolání několika červených sjezdovek v sousedním údolí.

 

 

Co je nespornou výhodou a plusem střediska je snaha zavděčit se „všem“. V levé části střediska se nachází krásný snowpark a dalším bonusem pro milovníky lyžování jsou zdarma měřené úseky slalomu, ať již paralelního či klasického s videozáznamem a časomírou nebo úsek s možností měření maximální dosažené rychlosti.

U dolní stanice je možné si přiložením skipasu  nechat vyjet počet kilometrů

 

Restaurací a horských chat je v areálu také dostatek a z nabídky občerstvení si vybere jistě každý.

 

 

Testovací jezdec Petr Žák

 

Panu Žákovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Nassfeld ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE