Report - Katschberg 21.1.2018

Do lyžařského střediska Katschberg jsme vyrazili letos již po páté. Jezdíme vždy v březnu, kdy je ještě záruka relativně pěkného sněhu, teploty se většinou pohybují mezi  5 a 10 stupni, a na sjezdovkách je málo lidí. 

 

Tentokrát jsme přijeli již v lednu. Přes množství sněhu (na vrcholu uváděno 150 cm, v údolí 60 cm) jsou cesty velice dobře sjízdné i bez řetězů.

 

Středisku vládnou především červené sjezdovky (50 km). Najdou se však  i modré (10 km), nejfrekventovanější Königswiesenbahn, výborná pro začátečníkyČerných také asi 10 km. Pěkná černá vede z vrcholu Tschaneck (2030 m), kterou zvládne i středně zkušený lyžař, a naopak jedna z nejstrmějších černých v Evropě z vrcholu Aineck (2220m). Její horní část je však velmi často zavřená. Vzhledem k množství sjezdovek (70 km), se tady ani týden nenudíme.

 

 

 

První den,  neděle, teploměr ukazuje -10 stupňů, hustě sněží a silně fouká. Proto volíme sjezdovky na hoře Tschaneck  a  6ti místné lanovky s bublinou Tschaneckbahn a Gamskogelexpress

Jezdíme v prašanu, a i přes ne zrovna ideální počasí nám není zima a užíváme si to.

 

I další dny preferujeme tuto stranu, protože nadále sněží a fouká. Pokud zatoužíme po méně frekventovaných sjezdovkách, stačí vyměnit kryté lanovky za nekryté čtyřsedačky, popř. kotvy v nižších částech, a sjezdovky jsou rázem prázdnější.

 

 

 

Lanovka na Aineck bývá často v nepříznivém počasí zavřená. Je pouze třísedačková  nekrytá. Další slabší lanovkou v tomto jinak velice dobře vybaveném areálu zůstává lanovka ze St. Margarethen, která je dvousedačková nekrytá.

Doufali jsme, že třeba budeme letos překvapeni, a bude nová, ale ne.  Vše, ale vyváží krásně dlouhé a široké sjezdovky na této straně, nejdelší „dálnice“ A1, kabinkové lanovky Gipfelbahn a Silverjet a za jasného počasí nádherné výhledy.

 

Poslední dva dny, kdy se nám ukázalo i sluníčko, jezdíme i na Aineck. V jeho vyšších částech je trochu hustěji, níže však máte pocit, že ostatní jeli někam jinam.

 

Přestože jsme měli obavy z chladnějšího počasí, oproti březnu, hodnotíme tento týden velice pozitivně.

Sníh je většinou prachový, zasněžování , jak tomu již v březnu občas bývá, netřeba.  Hlavní sezóna ještě nezačala, lyžařů je oproti březnu o něco více, ale své místo na sjezdovce si najdeme. Na lanovky nečekáme většinou vůbec. Poté, co kvůli nepřízni počasí, byla  jeden den uzavřena větší část lanovek i na horu Tschaneck, tak se čekací doba prodloužila na 5 minut. A to se pořád ještě dá! 

 

Testovací jezdec Jan Valerián

 

Panu Valeriánovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Katschberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE