Report - Hochoetz 14.3.2019

Do střediska Hochötz jsme se vypravili v polovině března ve všední den. Očekával jsem spíše jarní počasí s rozbředlým sněhem v nižších polohách, ale překvapilo nás husté sněžení. Zkrátka zima o sobě dala ještě vědět.

Parkoviště v Ötzu bylo spíše menší, ale my jsme v pohodě zaparkovali, protože při našem příjezdu dole dost pršelo a nikomu se ven nechtělo. Nedoporučuji parkovat na parkovišti u sjezdovky č. 9, nacházející se cestou do Kühtai. Z města je daleko a cesta je plná serpentin, které vás zdrží. Vyplatí se pouze při cestě směrem od Kühtai.Středisko Hochötz patří mezi menší střediska v údolí Ötztal. Zařadil bych ho spíše mezi menší rodinná střediska s 33 % modrých sjezdovek, 58 % červených sjezdovek a 8 % černých. Celkem tvoří 39 km sjezdu na 13-ti sjezdovkách. Nechybí zde ani Funpark, který nabízí asi 5 ramp a několik skoků všech velikostí.

V den našeho lyžování na Hochötz hustě sněžilo a foukal silný vítr, proto zde bylo velmi málo lidí a sjezdovky byly prázdné. Ovšem díky své nízké nadmořské výšce je to pro takovýto nečas idealní, protože se pohybujete převážně v pásmu lesa, kde je přeci jen mnohem lépe vidět, než třeba v Söldenu. Přes den napadlo cca 30 cm prachového sněhu, takže sjezdovky byly neupravené a bylo jedno, zda jezdíte na sjezdovkách nebo mimo ně. Pro příznivce freeridu je tu spousta možností a díky podmínkám jsme jezdili v panenském sněhu i na značených skirout, což bývá málo kdy.

Co se týče lanovek, tak z nástupní stanice jede hlavní kabinka do střediska. Do nástupní stanice nejde sjet po sjezdovce, ale musí se jet kabinkou. Ve středisku převládají sedačky 2-4 místné. Je zde ale i krytá osmimístná sedačka, která nabízí větší komfort. Pro mě byla nejvíce využívaná, protože zde vede pěkná červená sjezdovka číslo 13, přecházející v číslo 10 a na konci sjezd po modré.
Také je zde nejvýše položený bod 2272 m. n. m.

V pravé části střediska se nacházejí spíše kratší červené sjezdovky č. 1 a 2. Sjezdovka č. 9 mě dosti zklamala, protože je na mapě značená jako červená sjezdovka, ale je to spíše rovná cesta vedoucí do údolí. Za to černá č. 8 vedoucí až do výšky 2128 m. n. m. mě mile překvapila. Byla málo využívaná a tudíž i nejméně rozježděná. Vlivem hustého sněžení se v odpoledních hodinách začaly tvořit na nejvíce vytížených sjezdovkách boule, ale tato černá byla v pohodě.

Občerstvení v tomto areálu nabízí spousta tradičních horských chat, které uspokojí většinu chutí. Pro mě jsou nejoblíbenější velkokapacitní samoobslužné chaty, kde si můžete vybrat z velké nabídky. Ta se konkrétně nachází na horní stanici kabinové lanovky Acherkogelbahn, která slouží pouze jako přístup do střediska z vesnice Ötz a vřele doporučuji.

Toto středisko mě mile překvapilo, je vhodné i pro rodinky s dětmi, velkou výhodou je menší cena skipasů oproti ostatním areálům v údolí a určitě je zde menší zalidněnost. Zejména ovšem při nepřízni počasí je to skvělá volba. Proto dávám hodnocení číslo 3/5.

Testovací jezdec pan Jan Kopáček

Panu Kopáčkovi velice děkujeme za report, za který od nás obdržel skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.