Otestovali jsme: Hinterstoder a jeho panoramatické výhledy

Lyžařské středisko Hinterstoder je mezi českými lyžaři a milovníky rakouských hor docela známé. Sám jsem si jej zamiloval pro krásnou přírodu a úžasné panoramatické výhledy. Avšak vždy jsem zde byl v létě a tak zimní návštěva s lyžemi byla prostě povinnost. Domluvil jsem se tedy s kamarádem Láďou a jelo se. Cesta ze středu Čech zabere něco málo přes tři a půl hodiny.

Středisko Hinterstoder 

Středisko nás přivítalo jasnou oblohou a velmi mrazivým ránem. Teploměr ukazoval -9 stupňů. Lanovka roztáčí svá kola  8:30 a v té chvíli bylo u spodní stanice lanovky již celkem plno, avšak jednalo se pouze o ranní "špičku". Přes den bylo na sjezdovkách lidí tak akorát, sem tam hlouček lyžařů, avšak dost často byla sjezdovka poloprázdná. Blízskost střediska od českých hranic je znát skoro při každém čekání na lanovku, kdy skoro pokaždé odněkud zazní čeština.

Samotné středisko není ani malé ani velké, pravda na alpské poměry patří k těm menším, nicméně jeho kompaktnost a výběr všech druhů tratí, ho řadí na úroveň za kterou se opravdu stydět nemusí. Ba naopak, už jen konání světového poháru ve sjezdu na lyžích hovoří samo za sebe. Letos bude hostit ty nejlepší lyžaře koncem února a určitě to bude zážitek. Ano tímto chci říct, že středisko se může pochlubit tratěmi světové extratřídy. Pro ty nejlepší lyžaře je zde připravena trať Inferno se sklonem až 70% a věřte, je to opravdu padák. Trochu méně černá je značená i další TOP trať Hannese Trinkla. Hinterstoder ale není jen o sjezdovkách pro ty nejlepší a sportovní lyžaře, nabízí toho mnohem více. Celkem 40km sjezdovek v nadmořské výšce 600-2000m.n.m. tedy převýšení 1400m, to je opět další přednost Hinterstoderu. Na své si rozhodně přijdou i začátečníci, či méně zkušení lyžaři. Na které čekají pohodové modré sjezdovky. Za sebe rozhodně doporučuji vyrazitna samotný vrchol areálu do nadmořské výšky 2000 metrů. Jednak jsou zde skvěle upravené modré pohodové tratě, kde jezdí přeci jen méně lyžařů a pohled na okolní přírodu je prostě nepopsatelný. Sem se určitě budete chtít vracet. Rád bych také zmínil sice kratší, ale zato stále prázdné sjezdovky vedle šesti-sedačkové lanovky, jsou obsluhovány vleky, na kterých fronta nehrozí a sjezdovky máte prakticky jen pro sebe. K lyžování patří také odpočinek a dobré jídlo. Doporučuji zajet si do Barenhutte a ochutnat místní speciality, těch přibližně 10euro za to stojí. Navíc pokud vyjde počasí, je možné využít lehátek, ve spojení s dobrým nápojem to prostě nemá chybu.

Na Hinterstoder  co by kamenem dohodil

Hinterstoder je opravdu kompaktní areál, který stojí za návštěvu. Pro lyžaře z Čech je vlastně skoro povinnou lyžařskou zastávkou. Velkou výhodou je vzdálenost od hranic. Hinterstoder je jeden z nejbližších areálů v Alpách. Parkoviště zde mají zdarma a ubytování v okolí dostatek. Pro jednodenní návštěvníky přijde vhod převlékárna ve spodní stanici kabinové lanovky. Přístup k lanovce je zajištěn eskalátorem, což v přezkáčích oceňuji.

Na Hinterstoder rozhodně i v létě

Na závěr si dovolím jeden osobní tip. Až po zimě uklidíte lyže a budete plánovat letní dovolenou, určitě si vzpomeňte na Hinterstoder a zkuste sem vyrazit. Protože ty výhledy z vrcholu, kam vás lanovka vyveze i v toto ročním období, jsou sice o malinko jiné, než teď v lednu, ale jsou opět naprosto fantastické.

Testovací jezdec Petr Korecký

Panu Koreckému velice děkujeme za report, za který od nás obdržel skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.

Máte zájem o dovolenou v Rakousku a lyžovat ve středisku Hinterstoder? Neváhejte kontaktovat naše Travel Designéry. Rádi vám s výběrem poradíme.