Report - Carezza 19.1.2018

Než jsem vyrazil lyžovat do Itálie, pečlivě jsem vybíral středisko, kde si s přítelkyní užijeme  ty nejlepší sjezdovky, dobré jídlo a modrou oblohu. Po nekonečném vybírání padla volba na San Martino, jenže mi bylo líto nezkusit i jiná krásná místa a tak jsem si z Martina udělal lyžařský výlet do lyžařského střediska Carezza.

 

 

 

Carezza se prezentuje jako rodinné středisko, které patří v oblasti Dolomit k nejméně rušným. Navíc jej obklopuje kouzelná horská kulisa Rosengarten. Pro milovníky panoramatických výhledů opravdu krásné místo.

Ve středisku je možné vyrazit hned na 40 km sjezdovek, z toho více jak polovina je označena modrou barvou a zde bych řekl, že prezentace střediska jako rodinné je na místě.

Nicméně to neznamená, že by si na své nepřišel sportovní lyžař a tak je Carezza dobrou kombinací pro skupiny začátečníků i zkušených borců na lyžích.

 

 

 

Středisko bych z mého pohledu rozdělil na dva mezi sebou propojené areály.  Prvním místem, kde je možné zdarma zaparkovat, je nástupní stanice lanovky Laurin, která vyveze lyžaře přímo pod červenočerné sjezdovky, kde si užije spíše sportovnější jezdec.

Černé sjezdovky č. 20 a 21 mají zpočátku opravdu sportovní sklon, postupně ale přecházejí do červené varianty. Jsou obsluhovány 2-sedačkovou lanovkou, která končí v nadmořské výšce 2337 m na úpatí nádherných více jak tři tisíce metrů vysokých hor.

Zatímco si sportovní lyžař užívá těchto náročných tratí, pro méně zdatné lyžaře až začátečníky je zde připravena doslova výuková sjezdovka č. 30 pod novou rychlou šesti-sedačkou Tschein. Vedle tratě je také hezký snow park

 

 

 

Vstupním bodem do druhé části areálu je parkoviště u lanovky Paolina. Zde je terén také určen jak začátečníkům, tak sportovně založeným lyžařům. V této části se mi nejvíce líbila sjezdovka Rosengarten

 

Celý areál Carezza je vybaven moderními lanovkami a téměř každou sjezdovku lemují žlutá sněžná děla z dílny TechnoAlpin, tedy zasněžovací technika, která patří mezi nejlepší na světě. Příjemné je také parkování zdarma na obou hlavních parkovištích, což není v oblasti Dolomiti Superski běžné.

 

 

 

Do menšího rodinného areálu je možné zakoupit skipas platící pouze sem a nebo využít skipasu pro celou dolomitskou oblast. Vzhledem k nižší návštěvnosti je Carezza spíše klidným střediskem, které nabízí také širokou škálu kvalitních míst k občerstvení. Za sebe mohu doporučit skvělou restaurac na konci kabinové lanovky Laurin,  kde připravují moc dobrou  italskou pizzu.

 

Celé středisko působí klidně a tedy ideálně pro začínající lyžaře a jejich náročnější společníky.

 

 

 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Carezza ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE