Mezinárodní dostihy na zamrzlém Mořickém jezeře

WHITE TURF ST. MORITZ - MEZINÁRODNÍ DOSTIHY NA SNĚHU OD ROKU 1907 NA MOŘICKÉM JEZEŘE

Zamrzlé Mořické jezero se stává mezinárodním sportovním dějištěm. Na rozsáhlé dostihové dráze se zkušení žokejové a jejich plnokrevníci utkají v různých dostizích, včetně napínavého skijöringu.

KDY SE BUDOU DOSTIHY KONAT?

Tradice mezinárodních dostihů, které se konají vždy 3 po sobě jdoucí neděle v měsíci únoru trvá již 114 let. Tento rok se budou dostihy konat 6., 13. a 20. 2. 2022. Celkem se pojede 18 dostihů a zúčastní se jich zástupci ze 6 zemí – Francie, Velké Británie, Německa, Maďarska a Španělska. Vstupné činí 25,- CHF a jsou to určitě dobře investované peníze. Odnesete si odtud zážitek, na který se nezapomíná.

white turf

KAM SE VYDAT?

Více než 30 000 lidí cestuje každou zimu do pohoří Engadin, aby si užili vzrušující atmosféru při koňských dostizích na zamrzlém Mořickém jezeře. Během tří únorových nedělí mezinárodní profesionální žokejové závodí se svými temperamentními koňmi ohromnou rychlostí po sněhu. Nesporným vrcholem je skijöring, velkolepá forma závodění, která se vyskytuje pouze ve Svatém Mořici: závodníci jsou na lyžích, taženi plnokrevníky bez jezdců rychlostí až 50 km/h po trati dlouhé 2 700 metrů. Tento výkon vyžaduje stejnou míru odvahy, dovednosti, síly a zdatnosti.

Velké stanové městečko o rozloze 130 000  nabízí atrakce pro hosty všech věkových kategorií včetně živé hudby, gastronomických lahůdek, nákupů a dětského koutku. Pestrý zástup milovníků koní, žokejů, trenérů, majitelů, pomocníků, návštěvníků, místních obyvatel a slavných hostů zajišťuje okouzlující atmosféru, která z legendární akce udělala jeden z vrcholů zimní sezóny.

UBYTOVÁNÍ PRO VÁS ZAJISTÍME!

Pobyt v nádherném zimním Švýcarsku si můžete užít v luxusních hotel, který pro Vás uděláme na míru. Naší špičkou v této oblasti, kterou Vám můžeme nabídnout je *****Grand Hotel des Bains Kempinski, ****s Hotel Crystal, oba nacházející se přímo v Mořici.

Další hotel je například ****s Hotel Chasa Montana, který je od jezera necelé dvě hodiny jízdy.

*****Grand Hotel des Bains Kempinski

Kuriozitou v Mořici jsou také *****Hotel Kulm a *****Hotel Badrutt's, které jsou opravdu vyhlášeny. Dovolenou v těchto top hotelech Vám s radostí připravíme a zajistíme. Stačí vyplnit formulář viz odkaz:

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

 

*****Hotel Badrutt's

*****Hotel Kulm

Zdroj: www.stmoritz.com