Ledovec Mölltal – zážitek 3000

Středisko Mölltal je plně v provozu, sníh za začátku roku připravil skvělé podmínky nejen pro lyžování, které se drží i přes občasné výkyvy teplot vysoko nad bod mrazu. Chladnější vlna z minulého týdne zpevnila povrch na sjezdovkách.

Perfektně připravené sjezdovky jsou připravené pro všechny milovníky lyžování, snowboardingu a další zimních aktivit. Středisko Mölltal má k dispozici speciální zubačku Mölltaler Gletscher Expres a dále pak 6místnou gondolu, šestisedačkovou lanovku, další čtyřsedačky a dvousedačky a dva vleky. Díky skvělé síti se dostanete z nadmořské výšky 1222 m do 3122 m.

Tato bohatá kvalitní síť ve středisku Mölltal byla oceněná značkou „Qualitäts Kärnten“. Poskytovatelé služeb, kteří jsou ocenění touto značkou, nabízí velmi kvalitní služby a připraví pro návštěvníky co nejpříjemnější pobyt plný jižanské pohostinnosti. Značka „Qualitäts Kärnten“ se vyskytuje od ubytovacích zařízení po kulinářsky orientované podniky, od výletních míst až po sportovní školy. Pravidelné přezkoušení, rady a další vzdělávání zajišťují, že bude hostům  zachována úroveň poskytovaných služeb.

Středisko Mölltal bylo dále oceněno serverem skiresort.de, který ocenil především zajištění sněhových podmínek během celého roku. Mölltal totiž umožňuje celoroční lyžování, fantastické podmínky pro vrcholové sportovce, dětský tarif pro nákup permanentek platný až do 18 let věku. Dále je možné na vrcholu Mölltal zapůjčit lyžařské vybavení v prostřední stanici nebo se ubytovat v mládežnické ubytovně za velmi příznivou cenu.

Sezóna pro ledovec Mölltal ještě určitě nekončí. Na horních svazích je stále kolem 3m sněhu, kolem prostřední stanice zhruba 150cm a v údolí symbolických 5 cm. V údolí Mölltal sníh samozřejmě postupně odtává díky rostoucím jarním teplotám, avšak ve vyšších polohách jsou podmínky pro zimní sporty úžasné.

Zdroj: https://www.gletscher.co.at