Wipptal

2

Kraj: Tyrolsko

Rakousko

(1048m - 2140m)

Zimní Alpy
Wipptal

Skipas:

45 € za den
226 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 565 km
od Brna 596 km

Diskuze ke středisku:

2 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 11 km Střední sjezdovky 10 km Težké sjezdovky 8 km

Gondola1 Sedačková lanovka2 Poma3 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 14400 osob/hod

Skimapa: 1 | 2

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4

Předpověď počasí

ST dešťové přeháňky 17/17°C ve větru 17°C

ČT silný déšť 9/11°C ve větru 9°C

dešťové přeháňky 13/13°C ve větru 12°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Wipptal, Stubaiské Alpy, Rakousko
Wipptal
leží mezi severním a jižním Tyrolskem od Innsbrucku až k Brenneru. Městečko je rozděleno na starou a novou část a je plné života v každou denní i noční dobu, protože i nabídka aprés-ski aktivit je zde bohatá. Na okraji města Wipptal je stanice kabinové lanovky, která vede až na Rosskopf do nadmořské výšky 2 140 m, což je nejvyšší bod oblasti Wipptal. Známým střediskem v oblasti je Erinneralm, proslulý zejména dětským lyžařským zařízením „Noah´s Kinderland“, kde se o děti starají celý den odborníci. Najdeme zde samozřejmě i lyžařskou a snowboardovou školu.

Wipptal nabízí svým návštěvníkům přes 100 km výborně upravených běžkařských tratí, 30 km sjezdovek všech obtížností, 5 lanovek a vleků a 1 jezdící pás pro děti. Oblíbené je ve středisku Wipptal také noční lyžování, které probíhá 3x týdně vždy ve středu, pátek a sobotu na více než 9 km sjezdovek. Celý region Wipptal je propojen sítí skibusů.


Wipptal se nachází v nadmořské výšce 2 140 m nad mořem a nejen lyžaři si zde přijdou na své. Připraveny jsou početné trasy pro zimní turistiku, túry na sněžnicích a poznávání zimní krajiny oblasti Wipptal, nebo například 10 sáňkařských drah, z toho jsou 3 osvětlené. Ve středisku Wipptal se také nachází velký zimní stadion pro vnitřní bruslení, ale i mnoho venkovních kluzišť. Wipptal má co nabídnou také milovníkům snowboardingu, je zde připravený vybavený snowpark a dvě U-rampy.
 

zobrazit celý text