Oberammergau

1

Kraj: Oberbayern

Německo

(850m - 1683m)

Zimní Alpy
Oberammergau

Skioblasti: Steckenberg | Laber | Kolben

Vzdálenosti:

od Prahy 472 km
od Brna 578 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 9 km Střední sjezdovky 6 km Težké sjezdovky 6 km

Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka1 Poma15 Umělé zasněžování

Přeprava: 11560 osob/hod

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Oberammergau, Ammergauerské Alpy, Německo
Nenápadné malé městečko na úpatí Ammertauerských Alp je proslulé nejen jako významný lyžařský areál a centrum zimní dovolené. Přesto, že leží poněkud ve stínu svého slavného souseda Garmisch-Partenkirchen, má i tak svým návštěvníkům co nabídnout.

Ve ski areálu tohoto městečka se nachází převážně středně lehké sjezdovky, na kterých se uplatní hlavně rodiče vyučující své ratolesti lyžařskému umění. Kvůli malému počtu sjezdových tratí zde není moc příležitostí pro snowboarding.

Mnohem více příležitostí se zde ale najde pro běžkování. 100 km upravovaných tratí jistě potěší všechny milovníky tohoto sportu. Zvláště 55 km dlouhá trať krále Ludvíka jistě stojí za vyzkoušení. Nelyžaře uvede v úžas 5 km dlouhá sáňkařská dráha v Unterammergau.

Oberammergau je proslulé nejen sportem. Kloubí se zde dlouhá kulturní tradice s moderními přístupy. Díky moderní infrastruktuře zde najdete rozmanitou nabídku aprés-ski aktivit. Světově známým počinem je pořádání představení pašijové hry konané jednou za deset let, která se v městečku hraje už od roku 1634. Další představení je naplánováno na rok 2020.

zobrazit celý text