Mittenwald

2

Kraj: Oberbayern

Německo

(900m - 2385m)

Zimní Alpy
Mittenwald

Skioblasti: Karwendel | Kranzberg

Vzdálenosti:

od Prahy 489 km
od Brna 616 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 7 km Težké sjezdovky 9 km

Gondola1 Sedačková lanovka1 Poma7 Umělé zasněžování

Přeprava: 6030 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Mittenwald, Ammergauerské Alpy, Německo
Malebný Mittenwald může zimním sportovcům nabídnout impozantní horskou kulisu Wetterstein-Karwendelských hor, poklidné místečko s četnými pozoruhodnými památkami a typickými bavorskými domy. Četné sjezdovky a běžecké tratě jsou jak stvořené pro nerušenou zimní dovolenou. Se jménem Mittenwald je spojena řada zajímavostí – neobvyklé malby na fasádách domů, půvabně křivolaké uličky, typické brány a klenby domů, dlouholetá tradice výroby houslí atd. Nad tím vším je Mittenwald nejvýše uloženými klimatickými lázněmi v bavorských Alpách.

Zimní návštěvníci zde tak prožívají mnoho radostí. Alpští lyžaři a snowboardisté si v Kranzbergu přijdou na své. Převažují zde středně těžké sjezdovky, ale tou pravou výzvou je Dammkarabský sjezd, při kterém je překonán výškový rozdíl 1 311 metrů! V Německu je to první sjezd, určený pro milovníky freeridu. Nebezpečí lavinového sesuvu je kontrolováno lavinovou komisí.

Když se rozeklané vrcholky Wettersteinského a Karwedelského pohoří odráží od modré oblohy a sníh se začne třpytit na slunci, cítí se běžkaři nejlépe. V okolí Mittenwaldu je čekají převážně lehce zvládnutelné stopy, které vedou nádhernou horskou krajinou. Aniž by jednou musel sejmout běžky, může trénovaný běžec proniknout až do sítě tratí v běžkařském ráji Seefeld v Tyrolsku a do přilehlého Leutaschalského údolí. Tak rozmanitou, dobře provázanou nabídku jinde stěží najdete!

zobrazit celý text