Monte Bondone

3

Kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Itálie

(1184m - 2090m)

Zimní Alpy
Monte Bondone

Skipas:

33,5 € za den
147 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 735 km
od Brna 800 km

Diskuze ke středisku:

3 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 14 km Težké sjezdovky 1 km

Sedačková lanovka5 Umělé zasněžování

Přeprava: 5835 osob/hod

Skimapa: 1 | 2

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4

Předpověď počasí

NE dešťové přeháňky 13/14°C ve větru 12°C

PO dešťové přeháňky 6/6°C ve větru 5°C

ÚT dešťové přeháňky 7/8°C ve větru 5°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Od 17.10.2014 6denní skipas na Skiareám Monte Bondone nabízí v ceně 1 denní lyžování v Paganelle a Folgarii.
V prosinci 2013 byla otevřena nová sedačková lanovka MONTESEL, v sezóně 2014/2015 na nejmenší lyžaře čeká nový dětský cross park aj.
V prosinci, lednu a březnu FREE SKI weeks (skipas v ceně ubytování)
Děti narozené po 30.11.2006 odbrží skipas zdarma ke skipasu pro dospělého. K 1 skipasu pro dospělého je možné získat 1 skipas pro dítě ve stejné délce trvání. 

zobrazit celý text

Profil střediska

Monte Bondone, Itálie
Monte Bondone je sice na italské poměry malým střediskem (pouze 20 km tratí), ale mezi jeho výhody patří snadná dostupnost z brennerské dálnice, zajímavé převýšení tratí, dobře vybavený snowpark (900 m dlouhý a 200 m široký) se superpipe a samozřejmě nízké ceny. Centrem oblasti je městečko Vaneze (1300 m) a Vason (1650 m) - odtud vedou vleky na nejvýše položený bod - vrchol Palon, tyčící se do výšky 2090 m nad mořem. Z Palonu pak vede dolů mimo "civilizaci" nejdelší sjezdovka Gran Pista (3,5 km délka) až k dolní stanici Malga Mezavia ve výšce 1184 m. Monte Bondone je slunnou terasou, z níž dohlédnete na zasněžený vrchol Paganella a Dolomity Brenta.

Právě na zasněžených svazích Monte Bondone řezali první obloučky lyžařští pionýři v Trentinu. Již v roce 1934 zde byl instalován první vlek vyprojektovaný vynálezcem Giovanni Grafferem a od roku 1959 pak Monte Bondone hostilo Trofeo Topolino, jeden z nejprestižnějších světových mládežnických závodů v alpském lyžování. Lyžařské terény uspokojí méně či středně pokročilé lyžaře, ale nejen je. Celková lyžařská plocha přes 70 hektarů znamená průměrnou šířku sjezdovek 33 metrů, což dovoluje zažít pocit být „sám“ na sjezdovce a vychutnat si tak rychlou, ale bezpečnou jízdu s dalšími lyžaři v nedohlednu. Přestože Monte Bondone patří k vůbec nejstarším lyžařským střediskům v Itálii, nabízí moderní, pohodlná a bezpečná přepravní zařízení. Pomineme-li jeden pojízdný koberec, je přeprava zajišťována výhradně sedačkovými lanovkami.

Během půlhodinky se odtud dostanete do centra Trenta. Město založené v 5. stol. př. n. l. nabízí unikátní kombinaci alpského prostředí, historických památek a moderního života. Jeho historické jádro je bohaté na církevní stavby, za zmínku stojí katedrála v románském stylu Castello del Buonconsiglio a paláce zdobené překrásnými freskami. Ve městě se nachází několik muzeí a galerií umění, můžete navštívit různé kulturní výstavy a akce, jako jsou například velmi známé a krásné vánoční trhy. Milovníci nakupování si zde také přijdou na své. Určitě si nenechte ujít návštěvu některé ze stylových restaurací, které nabízejí místní speciality kanedrle a spätzle. Zvláštní sílu tohoto města dokreslují i dvě osobnosti, které výrazně ovlivnily moderní historii Itálie: de Gasperi, bojovník za odtržení oblasti Südtirol a Trentino od Rakouska-Uherska a současně první poválečný ministerský předseda Itálie, který se zasloužil o její hospodářský rozvoj. Druhým byl Renato Curcio, zakladatel neslavně proslulé teroristické organizace Brigatte Rosse.

 

zobrazit celý text

Přehled zájezdů

Hotel Monte Bondone

Hotel Monte Bondone

Itálie | Vaneze -Trento

Středisko: Monte Bondone

od 50 EUR

osoba/noc od 1 375 Kč
LUXUSNÍ 450 m

Moderní hotel s vlastním wellness.

snídaně polopenze

Residence Cielo Aperto

Residence Cielo Aperto

Itálie | Monte Bondone

Středisko: Monte Bondone

od 10 EUR

osoba/noc od 289 Kč
150 m

Rozsáhlý apartmánový komplex vhodný pro velké skupiny přátel s wellness, nedaleko odsjezdovky.

krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)