Monte Bondone

3

Kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Itálie

(1184m - 2090m)

Zimní Alpy
Monte Bondone

Skipas:

33,5 € za den
147 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 735 km
od Brna 800 km

Diskuze ke středisku:

3 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 14 km Težké sjezdovky 1 km

Pozemní lanovka1 Sedačková lanovka4 Umělé zasněžování

Přeprava: 5835 osob/hod

Skimapa: 1 | 2

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Akce na SKIPASY:

  • Děti narozené po 30.11.2009 obdrží skipas zdarma ke skipasu pro dospělého ve stejné délce trvání. 

zobrazit celý text

Profil střediska

Monte Bondone, Itálie
Monte Bondone je sice na italské poměry malým střediskem (pouze 20 km tratí), ale mezi jeho výhody patří snadná dostupnost z brennerské dálnice, zajímavé převýšení tratí, dobře vybavený snowpark (900 m dlouhý a 200 m široký) se superpipe a samozřejmě nízké ceny. Centrem oblasti je městečko Vaneze (1300 m) a Vason (1650 m) - odtud vedou vleky na nejvýše položený bod - vrchol Palon, tyčící se do výšky 2090 m nad mořem. Z Palonu pak vede dolů mimo "civilizaci" nejdelší sjezdovka Gran Pista (3,5 km délka) až k dolní stanici Malga Mezavia ve výšce 1184 m. Monte Bondone je slunnou terasou, z níž dohlédnete na zasněžený vrchol Paganella a Dolomity Brenta.

Právě na zasněžených svazích Monte Bondone řezali první obloučky lyžařští pionýři v Trentinu. Již v roce 1934 zde byl instalován první vlek vyprojektovaný vynálezcem Giovanni Grafferem a od roku 1959 pak Monte Bondone hostilo Trofeo Topolino, jeden z nejprestižnějších světových mládežnických závodů v alpském lyžování. Lyžařské terény uspokojí méně či středně pokročilé lyžaře, ale nejen je. Celková lyžařská plocha přes 70 hektarů znamená průměrnou šířku sjezdovek 33 metrů, což dovoluje zažít pocit být „sám“ na sjezdovce a vychutnat si tak rychlou, ale bezpečnou jízdu s dalšími lyžaři v nedohlednu. Přestože Monte Bondone patří k vůbec nejstarším lyžařským střediskům v Itálii, nabízí moderní, pohodlná a bezpečná přepravní zařízení. Pomineme-li jeden pojízdný koberec, je přeprava zajišťována výhradně sedačkovými lanovkami.

Během půlhodinky se odtud dostanete do centra Trenta. Město založené v 5. stol. př. n. l. nabízí unikátní kombinaci alpského prostředí, historických památek a moderního života. Jeho historické jádro je bohaté na církevní stavby, za zmínku stojí katedrála v románském stylu Castello del Buonconsiglio a paláce zdobené překrásnými freskami. Ve městě se nachází několik muzeí a galerií umění, můžete navštívit různé kulturní výstavy a akce, jako jsou například velmi známé a krásné vánoční trhy. Milovníci nakupování si zde také přijdou na své. Určitě si nenechte ujít návštěvu některé ze stylových restaurací, které nabízejí místní speciality kanedrle a spätzle. Zvláštní sílu tohoto města dokreslují i dvě osobnosti, které výrazně ovlivnily moderní historii Itálie: de Gasperi, bojovník za odtržení oblasti Südtirol a Trentino od Rakouska-Uherska a současně první poválečný ministerský předseda Itálie, který se zasloužil o její hospodářský rozvoj. Druhým byl Renato Curcio, zakladatel neslavně proslulé teroristické organizace Brigatte Rosse.

 

zobrazit celý text

Přehled zájezdů

Club Hotel Zodiaco

Club Hotel Zodiaco

Itálie | Monte Bondone

Středisko: Monte Bondone

od 60 EUR

osoba/noc od 1 578 Kč
30 m

Skvělý tip pro rodiny s dětmi! Hotel Zodiaco je umístěný přímo u sjezdovky a kromě bohatých animačních programů nabízí také wellness centrum s vířivkou a saunou. Pokud hledáte nějakou chybu, zde ji nenajdete.

snídaně polopenze krytý bazén venkovní vyhřívaný bazén

Hotel Monte Bondone

Hotel Monte Bondone

Itálie | Vaneze -Trento

Středisko: Monte Bondone

od 50 EUR

osoba/noc od 1 315 Kč
LUXUSNÍ 450 m

Toužíte po moderním ubytování a vybrané kuchyni? Hotel Monte Bondone mimo to nabízí i wellness centrum nebo třeba golfový simulátor. Myslelo se také na malé hosty, na které zde čeká vybavený dětský koutek.

snídaně polopenze

Le Blanc Hotel & Spa

Le Blanc Hotel & Spa

Itálie | Vason

Středisko: Monte Bondone

od 57 EUR

osoba/noc od 1 499 Kč
SKIPAS 250 m

Moderní čtyřhvězdičkový hotel s rozsáhlým welness centrem jen 250 metrů od lyžařského vleku.

polopenze krytý bazén

Residence Cielo Aperto

Residence Cielo Aperto

Itálie | Monte Bondone

Středisko: Monte Bondone

od 10 EUR

osoba/noc od 263 Kč
150 m

Plánujete lyžovačku s partou přátel nebo s dalšími rodinami? Residence Cielo aperto je perfektní volba - nabízí přímý vstup na sjezdovku, velké apartmány až pro 7 osob a odpočinek v bazénu.

krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Residence Orizzonte

Residence Orizzonte

Itálie | Monte Bondone

Středisko: Monte Bondone

od 22 EUR

osoba/noc od 598 Kč
50 m

Pokud dáváte přednost volnosti bydelní v apartmánu, máme pro vás příjemnou residenci Orizzonte náležící k hotelu Zodiaco. Leží přímo u sjezdovky a nabízí odpočinek ve wellness zdarma. Ve vedlejším hotelu pak můžete využít animačních programů nebo třeba baru.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)