Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

Kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Itálie

(1180m - 1850m)

Zimní Alpy
Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

Skipas:

39 € za den
192 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 747 km
od Brna 778 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 36 km Střední sjezdovky 32 km Težké sjezdovky 6 km

Sedačková lanovka17 Poma5 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Skimapa: 1 | 2

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Akce na SKIPASY:

  • Skipas pro děti ZDARMA: Děti narozené po 30.11.2009 mohou dostat skipas ZDARMA ke skipasu dospělého. Na jeden skipas pro dospělého je možné uplatnit max. 1 skipas pro dítě zdarma ve stejné době trvání.
  • Skipas pro školní zájezdy: středisko nabízí speciální skipas pro školní zájezdy. Studenti mají skipas pouze za 15 EUR na den (22 EUR s obědem) a jeden učitel na každých 15 žáků dostane skipas úplně zdarma.
  • Rodinné balíčky: rodiny s juniory mohou na pokladně zažádat o speciální rodinné balíčky - 1 dospělý + 2 junioři = 82 EUR / den, 2 dospělí + 1 junior = 92 EUR / den, 2 dospělí + 2 junioři = 116 EUR / den. Junior znamená dítě narozené v období 30.11.2001 - 30.11.2009.
  • Sleva 10%: po celou sezónu mají dospělí držitelé karty MYPASS Card slevu 10% na skipasy.
     

Praktické:

  • Se 6denním skipasem Alpe Cimbra je možné 2 dny zavítat do jednoho z okolních středisek (Paganella ski nebo Monte Bondone).

zobrazit celý text

Profil střediska

Folgaria- Lavarone, Trentino

Lyžařské středisko Folgaria leží v italské provincii Trentino, jen 15 km jižně od města Trento. Folgaria se délkou sjezdovek řadí spíše ke středním střediskům a díky velkému množství modrých a červených sjezdovek je vhodná pro méně zkušené lyžaře a rodiny s dětmi. Milovníci volných sjezdovek a klidu mohou v rámci jednoho skipasu lyžovat i na sjezdovkách blízkého Lavarone, které je méně lyžařsky vytížené. Přes nižší nadmořskou výšku se není třeba bát nedostatku sněhu, jelikož všech 74 km tratí je uměle zasněžováno.

Folgaria je perfektní místo pro děti, což zaručuje nadstandardní množství pojízdných koberců, lyžařských škol či skipas pro děti do 8 let zdarma. V nabídce střediska je i dětská školka na sněhu s dozorem i základní výukou lyžování. Zpestřením jsou pak tratě vyhrazené pro sáňkování.

Areál nabízí rovnou tři snowparky se skoky a překážkami pro začátečníky i pokročilé. Parky Jurassik Snowboard Park, Mazinga a Prinze jsou snadno dostupné díky propojenosti všech místních středisek. Pro děti je zde Baby Park Costa. Pokud máte raději freeride, středisko je mu otevřené a dokonce nabízí lekce freeridu v rámci lyžařské školy. Naopak pro klidnější sportování můžete využít 45 km běžkařských tratí.

Zpestřením jsou pozůstatky pevností z první světové války, kolem kterých se vinou sjezdovky a vy si je tak můžete prohlédnout přímo na lyžích. I samotná Folgaria má dlouhou historii a chlubí se krásným historickým centrem s množstvím obchůdků a restaurací.

zobrazit celý text

Přehled zájezdů

Alpine Smart Residence

Alpine Smart Residence

Itálie | Folgaria

Středisko: Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

od 14 EUR

osoba/noc od 375 Kč
1 km

Ideální místo pro dovolenou v páru nebo s rodinou. Chcete-li bydlet za skvělou cenu, je tato jednoduchá residence správná volba. V 500 m vzdálené partnerské residenci pak můžete využít bazén a saunu.

krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Clubresidence Alaska

Clubresidence Alaska

Itálie | Folgaria

Středisko: Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

od 13 EUR

osoba/noc od 355 Kč
1 km

Vyberte si toho pohodlné apartmánové ubytování v blízkosti centra i skibusové zastávky a odpočiňte si v bazénu či sauně, zatímco si děti hrají v dětském klubu.

krytý bazén bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Hotel Vittoria - Folgaria

Hotel Vittoria - Folgaria

Itálie | Folgaria

Středisko: Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

od 57 EUR

osoba/noc od 1 499 Kč
1 km

Hotel Vittoria v centru Folgarii si zakládá především na příjemné domácí atmosféře. Líbit se bude zejména rodinám s dětmi, na které čeká skvěle vybavená herna s možností hlídání. Hotel se může pochlubit také výbornou kuchyní a příjemným wellness.

snídaně polopenze

Residence Derby

Residence Derby

Itálie | Folgaria

Středisko: Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

od 14 EUR

osoba/noc od 373 Kč
1 km

Tato luxusně zařízená residence nabízí skvělou dovolenou zejména rodinám s dětmi, které se mohou vyřádit v herně či miniclubu. K odpočinku a uvolnění po celodenním lyžování využijte několik druhů saun či vířivku.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Residence Serrada

Residence Serrada

Itálie | Serrada di Folgaria

Středisko: Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

od 13 EUR

osoba/noc od 346 Kč
200 m

Bydlení v blízkosti lanovek za výbornou cenu? Právě jste našli, co hledáte. Apartmány se saunou a dětskou hernou v lokalitě Serrada di Folgaria poskytují veškeré pohodlí pro lyžování i dopravu do města.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)