Matterhorn Focus Hotel Čtyřhvězdičkový hotel4 Zimní Alpy

Lokalita a poloha

Stát:
Švýcarsko
Resort:
Zermatt - Matterhorn Ski Paradise
Město:
Zermatt
Vzdálenost z Prahy:
855 km
Vzdálenost z Brna:
1040 km
Nejbližší sjezdovka:
ski-in/ski-out

Umístění hotelu je opravdu výjimečné. Nachází se na kopci přímo u svahu. Z oken hotelu se před vámi rozprostírá malebná krajina Matterhornu s nejvyšším vrcholem 4478 m n.m. tyčícím se v dáli. Lanovka je vzdálená pouhých pár metrů a dostanete se k ni pohodlně pěšky nebo na lyžích rovnou z hotelových dveří. 

Výhody

 • ski in/out
 • umístěn přímo u svahu ve velmi klidné lokalitě
 • centrum je vzdáleno cca 10 min pěšky
 • stylové pokoje navržené designerem Heinzem Julenem
 • vhodné místo pro pracovní pobyt - k dispozici vybavená seminární místnost

Nevýhody

 • pobyt bez auta, hotel nenabízí vlastní parkoviště

Vybavení

V hotelu Matterhorn Focus si nemusíte dělat starosti vůbec s ničím. Bude o vás postaráno jako v bavlnce. Díky svému umístění hotel nabízí ski in/out lyžování a navíc je v docházkové vzdálenosti od centra města. Přímo před hotelem se nachází autobusová zastávka, kde zastavují linky mhd, kterými se dopravíte kam jen si budete ve městě přát. Lokace je velmi klidná, díky čemuž si vaši dovolenou budete moci užít opravdu plnými doušky. Celý hotel je designovým skvostem, který dopomohl vytvořit architekt a designer Heinz Julen. Jeho práce je opravdu znamenitá a poznáte ji převážně v apartmánech, kde navrhl například postele a pohovky. Vkus se však nedá vytknout jediné místnosti v hotelu. Krásné wellness jen potvrzuje kvalitu celého komplexu. Naleznete v něm vše, co vám dopomůže k opravdové relaxaci. Závěr dne můžete strávit v příjemném salónku při poslechu praskajícího ohně se skleničkou dobrého vína.
Praktické: hotel se nachází v chráněné oblasti do které mají přísný zákaz vjezdu auta. Zaparkovat můžete ve veřejných parkovištích v Zermattu a do hotelu se dopravíte během pár minut pomocí taxi služby nebo vlaku.

Aktivity

Restaurace, bar, knihovna, vybavená seminární místnost s kapacitou 20 osob.

Wellness

Po náročném dnu na svahu vaše tělo jistě ocení pořádnou regeneraci. V hotelovém wellness naleznete vše, co vám dopomůže k opravdové relaxaci a nabrání nových sil na následující den nebo divokou noc. Vnitřní vyhřívaný bazén je příjemně propojen s venkovní vířivkou. To správné uvolnění naleznete ve finské sauně nebo při příjemné relaxační masáži (za příplatek). Po celou dobu vašeho pobytu můžete využít spa bar, kde pro vás budou připraveny osvěžující nealkoholické nápoje.

Vybavení pokojů

Všechno pokoje mají ve svém základním vybavení koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou a toaletou, župany, fén, kosmetické přípravky, wifi připojení, Nespresso kávovar, LCD HD TV, radio, telefon, trezor, pohodlné posezení.
Dvoulůžkový pokoj Skylight (20-25m2): 2-4 osoby, střešní okno.
Dvoulůžkový pokoj Deluxe (30-35m2): 2 osoby, francouzská okna s výhledem na hory nebo údolí, krb, balkon.
Junior apartmá (40m2): 2-4 osoby, pohodlná rozkládací pohovka, koupelna s volně stojící vanou a sprchou s "rainshower", terasa.
Rodinný pokoj (45-50m2): 4 osoby, dvě samostatné ložnice, balkon, jídelní stůl pro 4 osoby.
Apartmá 50 (50m2): 4 osoby, terasa s francouzskými okny a panoramatickým výhledem na okolí, skleněné zdi s panoramatickým výhledem, obývací pokoj s volně stojící vanou.
Střešní apartmá (70m2): 4-5 osob, prosklená stěna s panoramatickým výhlede, terasa, krb, obývací pokoj s volně stojící vanou a pohodlnou rozkládací pohovkou.

Stravování

Stravování formou snídaní a odpolední svačinky. Křupavé pečivo, lahodné švýcarské sýry, čerstvé ovoce a vynikající müssli, to zní jako správný začátek dne! V hotelu Focus si na snídaních opravdu dávají záležet, protože vědí, že je to nejdůležitější jídlo dne. Můžete si být jisti, že vám doplní dostatek energie na celodenní zábavu na svahu. Odpoledne si pochutnáte na svačině, která je podávána v hotelovém salónku. V průběhu dne si také můžete neomezeně nabídnout čerstvé ovoce. 

Cena zahrnuje

 • ubytování se snídaní a večerní svačinou
 • vstup do wellness
 • dopravu z vlakového nádraží
 • welcome drink

Cena nezahrnuje

 • místní ubytovací taxu CFR 3,00/noc/osoba od 16 let a 1,50/noc/dítě 9-15 let
 • příplatek za domácího mazlíčka CFR 25/noc (pouze v určitých apartmánech)

Videa

Další ubytování v okolí Matterhorn Focus Hotel