Zima pro celou rodinu v regionu Stubaital

Kvalitní dovolená a rozmanité aktivity pro děti jsou v zimě na Stubai garantovány.

Region StubaitalTyrolsku se nechází blízko hlavního města regionu Innsbruck a je dobře dostupní díky dálnici Brennerautobahn z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie. 35 km dlouhé údolí  obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami – tak se prezentuje Stubaital svými pěti hlavními středisky – Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Celoroční nabídka překvapí všechny milovníky lyžování. Ledovec Stubai, největší ledovcová oblast rakouských Alp, nabízí jistotu sněhu od října do června.

Od října 2016 je v provozu nejmodernější lanovka 3S Eisgratbahn s novou údolní stanicí, renovovanou prostřední a horní stanicí. Lanovka odbaví 3000 osob za hodinu jistě a pohodlně do nadmořské výšky 2900m.

Rodiny vítány v Tyrolsku v údolí pod ledovcem Stubai, jak ukazuje řada novinek jednoho z nejoblíbenějších regionů pro lyžování v rakouských Alpách. Řada středisek se orientuje na rodiny s dětmi službami, které pro ně připravila. Patří mezi ně například skipas zdarma u dětí mladších 10 let za doprovodu platícího rodiče nebo kvalitní a vyzkoušené lyžařské školy.

Stubaital se na letošní zimu připravuje pod heslem nejlepší služby a za každou cenu si užít legraci. Pohyb na čerstvém vzduchu, noví přátelé a společná radost – děti milují lyžování. Během učení krásného zimního sportu je doprovázejí maskoti BIG Family Stubai a jejich pilní pomocníčci, nejlépe proškolení učitelé lyžování.

Na ledovci Stubai, největším ledovci rakouských Alp, všechny návštěvníky a milovníky lyžování. Děti od čtyř let se zde mohou zapojit do lyžařského výcviku. Během polední pauzy je o malé sportovce dobře postaráno. Ledovec Stubai nabízí pro malé nadšence jízdu na sněžné dráze, sněhové rallye skrz ledovou jeskyni a další veselou zábavu.

Pro zkušenější lyžaře je připraven slalom nebo kilometr dlouhá sjezdovka s atrakcemi. Novinkou pro zimní sezónu 2018/2019 na ledovci Stubai je Slopestyle v Gamsgarten, kde si mohou milovníci Freestyle od rána trénovat svoje kousky.

Ve skicentru Schlick 2000 ve středisku Fulpmes jsou pro dětské milovníky lyžování připraveny kouzelné koberce, lyžařské kolotoče, slalomové tratě, barevné vlaječky a další zábava. Děti si tak mohou užít skvělou zábavu. Pro děti od tří měsíců je připravena místnost, kde si mohou děti zdřímnout, mohou se přebalit a vychutnat si oběd. Zařízení je přímo v lyžařském centru, takže se mohou maminky a tatínkové kdykoliv za svými miláčky podívat.

V regionu Neustift si rodiče s dětmi nejraději užívají skvěle připravené a dlouhé sáňkařské dráhy u lanovek Elferbahnen. Celkem se zde nacházejí tři sáňkařské dráhy, dvě z nich jsou třikrát týdně v noci osvětlení. Pro rodiny, kdy si již všichni dovedou vychutnat při lyžování kvalitní, sjezdovky několika úrovní. Pro ty, kteří se na rychlých prknech ještě necítí jistí, je připraven tréninkový areál ve středisku Krößbach. Mírné svahy s malým převýšením je ideální pro první pokusy vyzkoušet si lyžování v regionu Stubaital.

 

Zdroj: www.stubai.at