Zima 2014/15 ve Švýcarsku bude nabitá zajímavostmi!

Zimní turismus ve Švýcarsku slaví 150 let

 

Hlavním tématem zimních akcí je letošní výročí 150 let vzniku zimního turismu ve Švýcarsku: Grindelwald představí v místním muzeu speciální expozici k počátkům lyžování v regionu Jungfrau, ve Wengenu si můžete každé páteční odpoledne pod vedením instruktora vyzkoušet, jak se lyžovalo v dobách našich babiček – jezdit se bude v dobovém oblečení a s historickým vybavením. Pro odvážnější je připraven po zdolání tréninkového svahu i sjezd na čas. Na výstavu sportovního náčiní z období počátku lyžování láká místní muzeum v Arosa.

 

Nové lanovky v areálech

  • Adelboden – nová desetimístná gondola
  • Davos Klosters – nová lanovka na Jakobshorn
  • Samnaun – nová lanovka na Pardatschrat
  • Engelberg – nová otáčecí kabina na Titlis
  • Hoch-Ybrig – nová čtyřsedačková lanovka
  • Mythenregion – nová gondola

 

 

Nabídky pro rodiny s dětmi


Engstlingenalp v Adelbodenu má celodenní skipas pro 2 dospělé osoby a maximálně 4 děti za 98 CHF.

Niederhorn v Interlakenu nabízí rodinný balíček i s obědem a nápojem pro celou rodinu.

V Savogninu lyžují děti do 10 let zdarma, neplatí také nic za půjčení sportovního vybavení.

 

 

Lyžujte na jeden skipas


Od letošní sezóny zavádějí střediska Gstaad, Alpes Vaudeises a Adelboden Lenk společný Superpass, který může být vystaven až na 15 po sobě jdoucích dnů nebo jako sezónní karta. Propojený region se tak dostává mezi evropskou TOP 5 a nabízí celkem 630 km sjezdovek a 188 lanovek a vleků.

 

 

 

Nezapomínáme ani na nelyžaře


Loni se propojila střediska Lenzerheide a Arosa pro lyžaře, od letošní zimy mohou tento areál využít i pěší turisté: upravované trasy pro pěší povedou z obou stran až ke spojovací lanovce.

 

Nové snowparky a noční lyžování


Speciální snowpark Skyline se otevírá na Schilthornu – v části „007 Bond Section“ jsou připraveny adrenalinové zážitky ve stylu Jamese Bonda, kde se můžete cítit jako ve službách Jejího Veličenstva.

Nový snowpark vybudovali také v Bellwaldu nad Brigem.

Noční lyžování si můžete užít v Gstaadu (je zahrnuto v ceně skipasu). Ve středu a v pátek večer se lyžuje i sáňkuje v Davosu na Rinerhornu, prosluslé je také páteční večerní lyžování na Corvatschi ve Sv.Mořici.

 

 

Netradiční zážitky a zajímavosti


Fondue večeře v lanovce na Rigi: jedinečný zážitek nabízejí v kabinové lanovce z Goldau na Rigi – večeři s aperitivem a sýrovým fondue, zakončenou kávou a pálenkou (nutno objednat předem)

Kino na nejvýše položené stanici lanovky v Alpách: na Klein Matterhornu bylo v jedné z bočních chodeb instalováno kino. Filmy vám mimo jiné přiblíží právě okolí Malého Matterhornu. Vstup je zdarma.

Nabídka pro nezadané: seznamte se v lanovce v Adelbodenu na Elsigenalp bez rušení dalšími osobami. Projekt seznamky na vleku byl zahájen loni a pro velký úspěch se pokračuje i letos.

 

  

 

Švýcarská střediska nabízí mnoho dalších zajímavých atrakcí, zážitků či adrenalinových sportů:

 

Vyzkoušejte jízdu na lyžích taženými koněm, vydejte se vrtulníkem na ledovec Glacier3000, splňte si dětský sen a vyzkoušejte řízení rolby a úpravu sjezdovky nebo zdolejte sjezd proslulého Lauberhornu s profesionální časomírou.

Pro odvážlivce se připravuje zavěšený most mezi dvěma vrcholy nad ledovcem, v Saanen láká zábavná sjezdovka s můstky, šneky a jinými atrakcemi. Nezapomínáme ani na milovníky běžkování – stopa osvětlená solárním světlem je novinkou v Nordic centru v Lenku.

Raritou je první jógová sjezdovka na světě, která se otvírá letos ve Svatém Mořici a to na trati Paradiso v areálu Corviglia. Jsou zde připraveny čtyři stanoviště, kde lze samostatně nebo pod odborným vedením cvičit jógu.

Kdo chce raději odpočívat a relaxovat, ocení wellness se saunami, párou i bazénem se světelnými efekty Cinébad Bern, nebo se můžete účastnit kurzu stavby soch ze sněu v iglú vesničce v Engelbergu.

 

Zdroj: www.swissmag.cz