Začátek sezóny pro Nassfeld

Na pomezí rakouských a italských Alp se nachází nádherné středisko pro všechny, kteří mají rádi zimní sporty. Při lyžování v Rakousku si můžete zajet na osvěžení do Itálie a užít si dostatek sluníčka. Pro fanoušky lyžování a rodiny s dětmi je připraveno 110 km sjezdovek s 30 lanovkami.  Během zimních zážitků si můžete užívat nádherná panoramata.

Zimní sezóna 2018/2019 začíná od 7.12.2018 do 22.4.2019.

Nassfeld a jeho novinky pro sezónu 2018/19

Celkem 5 milionů eur bylo zainvestováno ve středisku Nassfeld do kvalitní infrastruktury pro nadcházející sezónu.

Během letních příprav na sezónu došlo k rozšíření a zlepšení zasněžovacích systémů, rozšíření a prodloužení sjezdovek, které doplňuje další výbava, jako měření hloubky sněhu.

Celkem 850000,- eur stála nová čerpací stanice s rezervoárem u střediska Weißbriach/Gitschtal, které se orientuje na rodiny s dětmi a tvoří součást lyžařské oblasti Nassfeld. Díky novému technickému vybavení bude zasněžování rychlejší a účinnější.

Velká část finančních prostředků zamířila i do vybavení ubytovacích a stravovacích zařízení. V červnu roku 2018 se otevřel nový 4* resort Lake Resort Pressegger See, kde se renovovaly horské chaty, a vzniklo 18 nových luxusních apartmánů. Resort nabízí přímé autobusové spojení do lyžařského střediska Nassfeld a také plovoucí saunu na jezeře. Dále plynula řada finančních prostředků do rozšíření zařízení, kam vyráží milovníci lyžování a dalších zimních sportů po skončení provozu lanovek.

Nassfeld se neorientuje pouze na vydělávání peněz, ale stará se rovněž o životní prostředí. Ve středisku vzniklo 6 nabíjecích stanic pro elektromobily u spodní stanice lanovky Millennium Express. 85 % energie, kterou využívají lanové dráhy a  zasněžovací systémy pochází z místních vodních elektráren.

Během celé sezóny připravilo středisko Nassfeld řadu sportovních a kulturních akcí.


Zdroj: https://www.nassfeld.at/en/aktiv/skifahren-oesterreich/skigebiet-nassfeld