Z Pinzgau do Tyrolska

 

Skicirkus se stane největší lyžařskou oblastí Rakouska

 

Pokud jde o výběr zimní dovolené, pak je počet kilometrů sjezdovek a rozloha lyžařské oblasti pro mnoho návštěvníků zásadní. Z tohoto důvodu pracuje v současné době Skicirkus (Saalbach-Hinterglemm-Leogang) v regionální oblasti Pinzgau na sloučení s Fieberbrunnem v Tyrolsku.
V zimě 2015/2016 má být propojení hotové. Nová dráha povede z Fieberbrunnu na Reiterkogel mezi Saalbachem a Hinterglemmem. K dispozici a investici drží Fieberbrunn v ruce 20 milionů euro.

 

 

Skicirkus mezi TOP3

 

S výstavbou nového propojení se začne na jaře a Skicirkus se tak posune mezi TOP3 největší lyžařské oblasti světa. To je pro mnoho návštěvníků velmi atraktivní, protože velikost střediska hraje velkou roli při výběru dovolené.
Stávající spolupráce mezi třemi lyžařskými oblastmi v regionu Pinzgau běží od roku 2000 a osvědčila se. Tito tři partneři investovali asi 54,4 milionů euro do nových nabídek, vleků, sjezdovek a zajištění sněhové pokrývky.

 

 

 

V Skicirkus Saalbach-Hinterglemm-Leogang vznikly dvě nové lanovky a nová zásobárna vody. Kaprun začal s výstavbou dvou nových lanovek na Kitzsteinhorn, Gletscherjet 3 a 4. Lanovky mají být k dispozici od zimy 2015/16.
Schmittenhöhe v Zell am See renovuje dřívější sjezdy do Viehhofenu pro freeride (vedoucí mimo sjezdovky). Současně se jedná o doplnění tohoto sjezdu novou lanovkou, na kterou by bylo potřeba přibližně 25 milionů euro. Kdy bude tato lanovka realizována, však ještě není dojednáno.

 

Nabídka pro freeride a turistiku

 

Stále důležitější se pro tyto tři lyžařské oblasti stává nabídka pro freeride, turistiku a běžkování.

Na Kitzsteinhornu byly v minulém roce otevřeny první dvě turistické trasy. V Thumersbachu byla obnovena 15 let stará sjezdovka na Ronachkopf pro turistiku a chůzi na sněžnicích.

 

 

 

 

Tři lyžařské oblasti regionu Pinzgau disponují dohromady přes 338 km sjezdových tratí, 106 lanovek a vleků, 10 snowparků a 982 zasněžovacích zařízení.

 

Zdroj: www.salzburg24.at