Vorarlbersko aneb pestrá dovolená pro každého

Rakousko nabízí úžasné lyžování, krásnou přírodu, vysoký standard ubytování v malebných alpských střediscích, moderní lanovky a vleky a to vše blízko a za dostupnou cenu.

Lyžařské oblasti Vorarlberska tvoří harmonickou součást vysokohorské přírody, aniž by byl přitom narušen přirozený přírodní ekosystém. Všechny mají velmi vysokou úroveň a vynikající infrastrukturu:
Lech-Zürs na Arlbergu patří k nejlepším svého druhu na světě.
V Montafonu vznikla v minulém roce díky propojení oblastí „Hochjoch“ a „Silvretta Montafon“ největší lyžařská oblast ve Vorarlbersku.
Rodinně orientovaná lyžařská oblast Brand je vyhlášeným specialistou na zimní dovolenou pro celou rodinu.

 

Kdo by se chtěl plně oddat tichu zimní přírody mimo sjezdové tratě, tomu se otevírá mnoho možností aktivit. K alternativním sportovním disciplínám patří například zimní pěší turistika, toulky na sněžnicích, běžecké lyžování, sáňkování, jízdy v saních s psím spřežením anebo i adrenalinové aktivity jako jsou snowtubing a lety na flying foxu.

 

Ubytovací zařízení s nádhernými lázeňskými areály, často vybudovaná v moderním „dřevěném“ stylu, mají velmi vysoký standard a svým hostům poskytují útulnou a příjemnou atmosféru.
Nezapomínejme ani na vorarlberskou kuchyni, která je jedna z nejlepších v celém Rakousku. I zde se prolínají různé typy kuchařského umění: od vydatných selských pokrmů až k nejrafinovanějším kreacím věhlasných mistrů kuchařů.

 

A na konec důležitá informace: díky vysoce kvalitní síti dálnic se k nám z Prahy dostanete za pouhých 6 hodin!

zdroj: www.austria.info