Velké spojení: Wagrain přebírá lanovky střediska Flachau

 

Lanové dráhy Flachau mají nového vlastníka. Vzniká tak největší provozovatel lanovek v oblasti Ski Amadé.

Bergbahnen AG Wagrain a dceřiná společnost sdružení Raiffeisen Salzburg převzaly lanovky Bergbahnen Flachau. Toto bylo zveřejněno dnes dopoledne. Podíl společnosti  Bergbahnen AG Wagrain tak čítá 74,9 %, dceřiná společnosti Raiffaisen s názvem Fremdenverkehrs GmbH vlastní 25,1 %. Převzetí ještě podléhá přezkumu z důvodu kartelu. Společnost Bergbahnen Flachau bude nadále fungovat jako dceřiná společnost s vlastní subjektivitou.

Doposud vlastnilo Bergbahnen Flachau jedenáct společností. Největší vlastník měl pouhých 17 % a to nyní končí. Nový vlastník s obratem 52 milionů eur je nejen největším provozovatelem lanovek v oblasti Ski Amadé, ale patří i k těm 10 v rakouských Alpách.

Do této společnosti nepatří jen lyžařské oblasti Wagrain a Flachau, ale i Eben im Pongau a Bergbahnen Filzmoos GmbH. Ve společnosti je zaměstnaných zhruba 350 osob, kteří zde zůstanou i nadále.

 

 

Co si od převzetí slibují?

Prodej je hospodářsky i provozně velmi důležitý. Vzroste konkurenceschopnost oblasti. Střediska Eben a Filzmoos se budou moci směřovat na specifické zákazníky, např. rodiny s dětmi. Oblast tak přinese rozdílným cílovým skupinám specifické nabídky a dojde k odstranění rivality. V budoucnosti se počítá s investicemi a rozvojovými programy a dalšími projekty.

 

Budoucnost projektu lanovky přes dálnici Tauernautobahn je stále otevřena.

 

Plán spojit střediska Flachau a Zauchensee lanovkou stále zůstává k jednání. Megaprojekt se věnuje propojení sedm kilometrů vzdálená střediska třílanovou lanovkou ve výšce až 310 m. Náklady se dle prezentace akce z roku 2014 pohybují mezi 50-60 miliony eur. Tento projekt však nemá v současnosti žádnou prioritu, může se tedy stále i zamítnout.

 

Zdroj: www.salzburg.com