Val Thorens – lyžování v nejlepším lyžařském středisku na světě

Moderní francouzské zimní středisko Val Thorens v regionu Rhône-Alpes bylo vyznamenáno jako nejlepší lyžařské středisko na světě.

Při slavnostním předávání cen nejlepším lyžařským střediscím na světě, které se konalo 16. listopadu 2013 v rakouském Kitzbühelu, přesvědčilo Val Thorens prvními místy hned ve třech kategorích. Vedle ceny „nejlepší lyžařské středisko na světě“ získalo také první místo jako „nejlepší francouzské lyžařské středisko“. Tato ocenění přišla po titulu „nejinovativnější lyžařské středisko v Evropě“, který Val Thorens získalo o týden dříve v Londýně na večeru s názvem World Snow Awards.

 

 

Anketa proběhla u příležitosti 20. výročí známých World Travel Awards, zúčastnilo se 188 středisek z 20 zemí – mj. Whistler, Aspen, Zermatt nebo Val Gardena. Radost z titulu v anketě World Ski Awards 2013 byla větší než z londýnské ceny ! Při předávání trofeje se představitelům střediska dostalo « standing ovation ».

Stovky tisíc hlasovaly během 3 měsíců před slavnostním ceremoniálem. Středisko Val Thorens bylo zvoleno porotou složenou z odborníků a společností pohybujících se v tomto oboru, cestovních kanceláří a především ze široké veřejnosti. Více než milión hlasů obdrželo středisko Val Thorens v kategorii « nejlepší francouzské středisko » před středisky Chamonix, Courchevel, la Plagne, Les Arcs, Les 2 Alpes, Megève, Serre Chevalier, Tignes a Val d'Isère.

Všechna ocenění jsou velkým zadostiučiněním pro všechny, kteří ve středisku a lyžařské oblasti pracují již od jejího vzniku v roce 1971. Byly to totiž především hlasy veřejnosti, která tak odměnila neustálou snahu místních o zlepšování podmínek pro všechny milovníky zimních sportů v nejvýše položeném středisku v Evropě.

 

Zdroj: ee.rendezvousenfrance.com