TirolS - dvě země. Jedna lanovka.


Spojení mezi lyžařskou oblastí Fieberbrunn a Skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang je perfektní. Startujeme v prosinci 2015.

O čem se snilo ve Fieberbrunnu a v Pillerseetal po celá desetiletí se nyní stává realitou: společně bude vytvořen jeden z největších lyžařských regionů na světě.

 

Už jen nové jméno mluví za vše: označení „TirolS - Zwei Länder. Eine Bahn“ (TirolS – dvě země. Jedna lanovka) nespojuje od prosince 2015 díky nové lanovce jen dvě lyžařské oblasti, ale také obě spolkové země Tyrolsko a Salzbursko.

 

Celkem investovaly lanovky a vleky Fieberbrunn kolem 20 milionů eur do realizace tohoto projektu. 40 % z celkové sumy pochází z vlastních zdrojů. Zbývající částka je financována prostřednictvím bank. Pro turistický region Pillerseetal znamená tento projekt mimořádně důležitý krok v zajištění budoucnosti.

 

Příležitost století - nová desetimístná gongola a TOP lyžařská oblast světa

 

Vzhledem k tomu, že vývoj alpských destinací v zimě je velmi silně ovlivněn atraktivitou lyžařského areálu, chopil se Fieberbrunn této příležitosti století. Spojení je realizováno desetimístnou gondolou Doppelmayr s kapacitou 2600 osob za hodinu. Povede od údolní stanice Reckmoos-jih k mezistanici Hörndlingergrabens v oblasti Pulvermacheralm a pak dále na Reiterkogel, do centra Skicirkusu. Nově vznikající, přes 3,5 km dlouhý sjezd z Reiterkogelu, probíhá v oblasti Vierstadlalm a má převýšení 780 m. Tato atraktivní sjezdovka je samozřejmě vybavena výkonným zasněžovacím zařízením.

Také ze strany Skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang je toto spojení vnímáno velmi pozitivně. Obě lyžařské oblasti investovaly v průběhu let mnoho do kvality. Výstavba nové dráhy tak rozšiřuje celkovou nabídku svahů o 20 %. Region Skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang a Fieberbrunn tak se svými 240 km sjezdových tratí a 68 vleky bude patřit k největším lyžařským oblastem na světě.

 

 

Nejširší nabídka aktivit pro návštěvníky a jistota sněhu

 

Návštěvníci rozšířeného Skicirkusu tak dostanou v budoucnosti ještě širší nabídku, protože oba partneři přispívají svými jednotlivými silnými stránkami. Nadchnuti budete zejména rozlehlostí lyžařského areálu a výborně upravenými sjezdovkami. K tomu se přidají snowparky jako je Nightpark v Hinterglemmu nebo NITRO Snowpark v Leogangu, dále osvětlené sjezdovky nebo sáňkařské dráhy. Hostům se otevře tímto novým propojením rozsáhlá freeride oblast ve Fieberbrunnu, která přitahuje návštěvníky v mezinárodním měřítku.

 

 

 

Budoucí lyžařská oblast je provozována silnými partnery: platí tedy, že Skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang je jeden z nejpopulárnějších, nejvíce inovativních a nejlépe vybavených v oblasti infrastruktury z lyžařských regionů v Alpách. Od roku 2000 bylo investováno celkem přibližně 300 milionů eur do lanovek, zasněžování, komfortu a dalších projektů. Všechny hlavní sjezdy a přes 90 % všech svahů je možné technicky zasněžit. Skicirkus tudíž patří i mezi sněhově nejjistější střediska. V hlavní sezóně je zde zaměstnáno kolem 480 osob, čímž se Skicirkus stává jedním z nejdůležitějších zaměstnavatelů v regionu. Lanovky a vleky Fieberbrunn jsou také schopni vyrobit sníh na 90 % svých svahů. O to se stará 200 zasněžovacích zařízení. Zaměstnáno je zde kolem 100 osob.

 


Zdroj: www.bergbahnen-fieberbrunn.at