Testovací jezdec pan Vlček nám poslal report z oblasti Alta Badia

 

Vesničky Corvara,Colfosco,La Villa,Badia a San Cassiano lemují rozmanité sjezdovky pod vrcholky Dolomit. Jmenovitě jsou to Sassongher 2665m, Sasso Croce 3026, Conturines 3064m, Boe 3152m a tvoří tak nádhernou scenérii lyžařského střediska Alta Badia. Cesta sem trvá od moravských hranic 8h a českých hranic 5 hodin. Z moravy doporučuji jet směr Vídeň a za ní odbočit doprava na dálnici S6 směr Kapfenberg. Je pokaždé prázdná, téměř nikdo po ní nejezdí. Přes Murau dojedete k dálnici A10 a před Spittalem odbočíte doprava na Lienz. Odtud už je to kousek. A z čech po dálnici směr Innsbruck přes Brennerský průsmyk.

 

Středisko, sjezdové tratě

V Alta Badii si vybere každý. Nespočet dlouhých a širokých sjezdovek, které z modrého typu obtížnosti přechází v červenou a zpět. Je zde čas si odpočinout přímo na svahu a nabrat dech na obtížnější pisty. Přitom se můžete kochat krajinou nebo si dát bombardíno či horkou čokoládu v místních barech a restaurantech. Ceny jsou přijatelné.

Kdo vyznává sportovnější a adrenalinové lyžování může se vrhnout na Gran Risu, kterou zdolávaji ti nejlepší lyžaři v čele s Tedem Ligetym v disciplíně obřího slalomu. Malé varování: Pokud nejste dobří lyžaři, přijeďte na okraj, podívejte se dolů a odbočte doprava na červenou část sjezdovky Gran Risa. Určitě zde budete mnohem spokojenější.
Nespornou výhodou je i propojení s dalšími třemi areály Val Gardena, Val di Fassa a Arabba.U posledně jmenované si určitě přijdou na své ti ,kteří mají rádi adrenalin a výzvy v podobě černých sjezdovek Fodoma a Ornella. Nesmíme zapomenout i na 12 km dlouhou sjezdovku z Marmolady (3343m.n.m) - nejvyšší hory Dolomit. To vše nám dává neuvěřitelných 500km sjezdovek v podobě lyžařského ráje Sella Ronda. Jen samotná Alta Badia má 130 km sjezdovek.

Diky vysokému počtu přepravních zařízení se nemůže stát, že byste někde stály frontu na lanovky. Spousta lidí si klade otázku zdali je možné objet okruh za jeden den? Ano, jde to. A ještě máte čas si zalyžovat i na přilehlých pistách. Doporučoval bych vybrat si každý den jiné středisko, abyste poznali i odlehlejší pisty v okolí městeček Santa Cristina a Canazei či Badia. Nedaleko je i areály Cortina ď Ampezzo a Kronplatz. Autem z Badie k první nástupní stanic v městečku Piccolino je to 10 km.

 

Ubytování, skipasy

Pro všechny areály je platný skipas Dolomiti Superski. Určitě bych doporučil koupit tento.Ty možnosti lyžovat každý den v jiném areálu stojí za to. Nebo ráno si užívat v Alta Badií a odpoledne navštívit Val Gardenu. Je to jen na Vás. Na 5 dní je cena 221 eur v hlavní sezóně.

Ubytování pro náročnější klientelu najdete v Corvaře a Colfoscu. Sice si připlatíte, ale odměnou Vám bude komfort a exkluzivita Alta Badie v blízkosti sjezdovek. Pokud chcete ušetřit doporučuji apartmány v Bádii, San Cassianu a La Ville. Zde se ubytujete za rozumnou cenu. Využít můžete i slev a akcí mimo sezónu do 23. prosince a od poloviny března, kdy k 6 nebo 3 dnům dostanete den ubytování navíc zdarma. Tato výhoda platí i na skipasy.

Z nedostatku sněhu si starosti dělat nemusíte. V okolí Sella Rondy hlásí výborné lyžařské podmínky už od začátku prosince do poloviny dubna. Pisty jsou každý den pečlivě upravovány. Ráno na Vás čeká perfektní manšestr. A i když odpoledne už se místy tvoří muldy, pořád se dají najít místa, kde nejde poznat, že by zde někdo lyžoval. Počasí je zpravidla slunečné. Počet slunečných dnů výrazně převažuje nad oblačnými.

 

 

Testovací jezdec Pavel Vlček

 

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE