Světové ceny – rakouské Alpy zářily

 

Již šestý ročník udílení světových cen – World snow awards ovládly co do středisek rakouské Alpy. Dva ze tří vítězů kategorií se totiž řadí mezi velmi oblíbená a známá střediska v rakouských Alpách.

Výsledky hodnocení pocházejí od odborných expertů ze zástupců zimních sportů, kteří zodpovídali o každém hodnoceném středisku dotazník.

 

Středisko rokuArlberg rakouské Alpy

Jasným vítězem ceny Středisko roku je Arlberg. Do střediska Arlberg se zahrnují i střediska Stuben, St Christoph, Warth, Schrocken a světová jména St Anton a Lech-Zürs.

Poslední dvě byla minulý rok propojena novou lanovkou, takže se tím stal Arlberg jasným vítězem letošních cen. Investice ve výši 45 milionů eur vytvořila největší lanovkami propojenou oblast v rakouských Alpách. Hlavně to znamená, že již nebudete muset čekat na skibus, pokud se budete chtít dostat z jedné oblasti do druhé. Jedná se tedy o jednu z nejúžasnějších destinací při výběru zimní dovolené.

 

 

 

Ekologické středisko rokuSkiWelt Wilder Kaiser – Brixentalrakouské Alpy

Stejně jako u kategorie Středisko roku, je i zde třeba zmínit, že v této kategorii zvítězila celá oblast, nikoliv pouze středisko lyžování. SkiWelt zahrnuje 284 km sjezdovek, 90 lanovek, které propojují střediska Ellmau, Hopfgarten, Scheffau a Westendorf.

SkiWelt v rakouských Alpáchzajímavou ekologickou politiku, která dokázala udělat dojem na hodnotící komisi. Například voda na výrobu umělého sněhu pochází z 15 nádrží, které se automaticky plní během léta; každý stavební projekt podléhá kontrole ekologického inspektora, který dohlíží na ekologický dopad stavby a provozu; jedna z lanovek je poháněná pouze solární energií; zákazníci, kteří mají zakoupenou permanentku, si mohou zdarma dobít své elektromobily.

Rakouské Alpy opět potvrdili, že patří ke špičkám nejen v oblasti zimních sportů, ale celkové nabídce služeb nejen pro zimní dovolenou.

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk