Stopy ve sněhu milovníků lyžování vedou do Korutan

Stopy ve sněhu milovníků lyžování vedou do Korutan

Na lyžařské školy v nejjižnější rakouské spolkové zemi je spolehnutí: Se svými balíčky pro začátečníky a znovu začínající lyžaře se starají o to, aby si na lyžích a snowboardech mohl užívat skutečně každý. A co se týká bezpečnosti, té je věnováno na kurzech obzvláštní místo a pozornost.

 

 

Kurzy pro znovu začínající lyžaře s vlastním instruktorem

U lyžování je to velice podobné jako u jízdy na kole, když se to naučíte, už to nikdy nezapomenete. Přesto jsou znovu začínající lyžaři po delší pauze na sněhu nejistí. Právě proto nabízejí korutanské lyžařské školy třídenní opakovací kurzy s instruktorem pro individuální nebo skupinovou výuku, kde se naučíte nové techniky, které vás opět přivedou k radosti z lyžování. Kurz včetně zapůjčení vybavení stojí 229 EUR a objednat si ho lze přímo v ubytovacích zařízeních nebo turistických kancelářích.

V lyžařské oblasti Grossglockner/Heiligenblut obdrží děti do 10 let současně s nákupem skipasu pro rodiče tzv. průkaz sněhuláka (Scheemannkarte) za pouhé 2 EUR/den. V Bad Kleinkirchheimu/St. Oswaldu se zase starají o zvláštní pestrost aktivit v lyžařském ráji: Každý skipas na více než jeden den opravňuje buď k lyžování od 9 do 16 hodin nebo ke vstupu do obou termálních lázní. A s novou devizou – kartou Familien-Euro, lyžují děti do 12 let za pouhé 1 EUR za den (4. leden až 7. březen 2014).

V rámci týdnů Ski-Thermen-Wochen s nabídkou „Skipass-Inklusiv“ mohou lyžaři využít 50% slevu na vstup do lázní (8.až 30. březen 2014 včetně). Ve středisku Nassfeld s garancí sněhu je obzvlášť výhodné zapůjčení lyží pro děti jen za 1 EUR a za 11 EUR pro dospělé na celý den.
Více informací najdete ZDE

 

 

Korutanská alpsko-jadranská gastronomie spojuje požitek a pospolitost s tradicí.

Ovlivněni gastronomickou kulturou tří zemí - Rakouska, Itálie a Slovinska - zpracovávají v Korutanech především čerstvé a místní produkty a suroviny do podoby výtečných specialit. Jak se u skutečně autentické kuchyně rozumí samo sebou, zvláštnosti jednotlivých korutanských regionů a také ročních období vytvářejí pestré spektrum alpsko-jadranské kuchyně.

BAD KLEINKIRCHHEIM - LYŽOVÁNÍ PRO DĚTI ZA € 1,– DENNĚ

Bez čekání u lanovek, rodinné nabídky, děti do 12 let poznají 100 km sjezdovek za pouhé 1,– € denně

www.familien-euro.at, 2 x termální lázně, velkorysé sauny a relaxační oázy slibují tu nejlepší rodinnou dovolenou.

Zahájení zimní sezóny: 30. 11. 2013, akční - Ski Thermen - týdny od 08.03.2014