Spojení Kaprun/Maiskogel s ledovcem Kitzsteinhorn

 

Provozovatelé lanovek plánují ve středisku  Kaprun velkou změnu. Kaprun plánuje vystavět spojení gondolou ze střediska přes Maiskogel až nahoru na ledovec Kitzsteinhorn. Prvním krokem je spojení dvou provozovatelů lanovek, které proběhne na podzim 2017. Společně s tím bude probíhat detailní plánování stavby. Ambiciozní plán spojení ledovce Kitzsteinhorn a střediska Kaprun by měl být hotový v prosinci 2019.

 

Pokud se řekne Kaprun, každý si okamžitě vybaví dvě hory a dvě oblasti pro lyžování: Kitzsteinhorn, první ledovcové středisko rakouských Alp s výbornými nabídkami pro zážitky během celého roku, a Maiskogel, rodinné středisko dostupné přímo z centra.

Plán spojit lanovkou tyto dvě hory a tak snadněji zpřístupnit Kitsteinhorn z údolí, existuje již desítky let. V současnosti probíhá jednání s majiteli pozemků a stejně tak jako další procesy potřebné pro realizaci celé akce. Prvním krokem je propojení dvou provozovatelů lanovek, které je plánované na září 2017.

 

 

 

Z Kaprunu až na ledovec Kitzsteinhorn

Aktuální výstavba lanovek bude probíhat ve dvou krocích: Na jaře 2018 začnou zemní práce pro nové spojení. Nejdříve bude otevřena 10místná gondola s prostřední stanicí na Maiskogel v prosinci 2018, o rok později povede gondola z Maiskogel až na Langwiedboden na ledovci Kitzsteinhorn.

V prosinci 2019 bude tedy možné jet gondolou na vrchol regionu Salzburg na ledovec Kitzsteinhorn v nadmořské výšce 3029 m přímo z centra střediska Kaprun.

 

Nové spojení gondolou bude nejdelší ve východní části Alp

Nové propojení gondolou nabere novou dimenzi cestování v oblasti Zell am See-Kaprun. V roce 1965 bylo otevřeno první spojení na ledovec tím, že se vystavila první kabinka a instalovalo se pět panoramatických kamer.

Nová gondola bude reprezentovat rovněž největší převýšení 2260 m. Lanovky Gletscherjet, které vycházejí z údolí Kaprun (6 km od centra), budou v provozu jako doposud a v průběhu roku. Nová gondola na Maiskogel bude v provozu i v létě.

 

Zdroj: www.kitzsteinhorn.at