Sněhové zpravodajství 9.4.2015

Rakouské Alpy

I když některá rakouská střediska jsou již uzavřena a mnoho dalších plánuje ukončení provozu v nejbližších dnech, stále najdeme spoustu dobrého jarního lyžování, především ve vyšších střediscích a na ledovcích.

Pokud plánujete vyrazit na lyže na poslední chvíli, určitě navštivte Sölden (dle sněhového zpravodajství 5/403 cm), Obergurgl (29/141 cm), Kühtai (50/100 cm) nebo Ischgl (30/150 cm). Všechna tato střediska nabízí stále výborné sjezdovky.

Ve městečku Mayrhofen (0/88 cm) se v současné době koná akce "Snowbombing". Ve čtvrtek 9.dubna bylo v provozu všech 21 vleků pro všechny, kteří si chtějí užít slunce, sjezdovky a živou hudbu. Nejlepší svahy jsou na hoře Rastkogel, i když dolní svahy v silném slunci rychle změknou. Pokud máte chuť na nejlepší freestyle v údolí, pak zamiřte do Vans Penken Park.

Sluneční svit se očekává do víkendu, kdy se začne pomalu zatahovat a v mnoha střediscích může slabě pršet.

 

Francouzské Alpy

Slunce a vysoké teploty panovaly ve Francii po celý týden. Nejpevnější sjezdovky jsou v dopoledních hodinách, během odpoledne už jsou bohužel měkké a rozbředlé.

Nejlepší lyžování najdeme na ledovci nad La Plagne (sněhové zpravodajství udává 10/210 cm) nebo na horních svazích nad Argentiere/Chamonix (0/200 cm).

V důsledku vysokých teplot a tání sněhu muselo několik středisek ukončit provoz - jedná se například o Le Grand Bornand (0/110 cm) a Les Contamines (0/140 cm).

Většina otevřených středisek doufá, že zůstanou otevřena alespoň do neděle 19.dubna. Nicméně prognóza naznačuje další velmi teplé počasí, v některých dnech i s deštěm.

 

Švýcarské Alpy

Sněžení během velikonočního víkendu v hlavních švýcarských střediscích udrželo sjezdovky v perfektním stavu po celý tento týden. Ve čtvrtek 9.dubna bylo na většině území slunečno a velmi teplo.

Pro nejlepší lyžování zamiřte do střediska Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/280 cm) nebo do Saas Fee (53/390 cm), která hlásí stále dobré podmínky, zejména na horních svazích.

Jinde panují jarní podmínky, sjezdovky během dne měknou a tají. Několik středisek uzavřelo dolní sjezdovky - například Murren (63/273 cm), Davos (51/224 cm) a Arosa (100/130 cm), stále však lze lyžovat na horních svazích.

Na neděli 12.dubna plánují ukončit provoz pro tuto sezónu například střediska Champéry, Grachen, Lenk, Lenzerheide, Leysin nebo Villars.

 

Italské Alpy

Jarní čas ovlivňuje mnoho sjezdovek v současné době i v Itálii, což signalizuje konec sezóny pro některé resorty v průběhu příštích sedmi dnů. Dobré lyžování je ještě k dispozici na nejvyšších svazích a ve vyšších střediscích, jako je Passo Tonale (sněhové zpravodajství hlásí 60/420 cm), Cervinia (30/290 cm) a Val Senales (35/320 cm).

Pokud máte rádi příjemné jarní lyžování, má Itálie stále co nabídnout. Arabba (15/150 cm) si užila ve čtvrtek 9.dubna krásně jasné oblohy s úžasnými výhledy a perfektní viditelností. Horní svahy zůstávají pevné až do odpoledne, zatímco spodní tratě měknou poměrně rychle. Ve čtvrtek bylo v provozu 26 z 28 vleků, některé sjezdovky musely být uzavřeny kvůli nedostatku sněhu.

V dalších dnech se očekává směs slunce a mraků, víkend bude ještě zamračenější. Zatežený víkend by mohl přinést na většině místech slabý déšť.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk