Sněhové zpravodajství 9.2.2018

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly v úterý 6.2. oblačno a večer začalo lehce sněžit. Dle sněhového zpravodajství vydrželo sněžení až do středy. Ve čtvrtek 8.2. hlásí rovněž řada středisek čerstvý sníh. Připadlo mezi 3 a 20 cm, avšak je stále řada středisek v rakouských Alpách, kde i přes hustou oblačnost nespadla ani vločka.

V těchto dalších střediscích rakouských Alp napadl podle sněhového zpravodajství poslední čerstvý sníh 2.2. těsně před víkendovým lyžováním. Mimo sjezdovky v těchto střediscích sněhová vrstva pomalu klesá oproti střediskům, kde v posledních dnech nasněžilo.

Ve čtvrtek 8.2. byla v řadě středisek zhoršená viditelnost, například podle webkamery v údolí Gastein bylo vidět jen na pár metrů, obdobně na tom jsou střediska Lech/Zurs (165/250cm). Slunce proniklo občas a pouze na pár minut, jinak bylo většinou oblačno. Teploty jsou relativně stabilní, pohybují se mezi -2C a 10C ve vyšších polohách a na ledovcích.

Podle sněhového zpravodajství by v pátek 9.2. sněžit již nemělo, spíše se začne vyjasňovat. Víkend by neměl přinést další výrazné sněžení, nejvíce připadne v regionu Arlberg. Intenzita sněžení bude v pondělí růst, takže může celkem připadnout maximálně 10-12 cm.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy mají ve čtvrtek 8.2. proměnlivé počasí. Mnoho středisek v regionu Tarentaise, jako střediska oblasti Paradiski – La Plagne (220/365cm) a Les Arcs (132/380cm) začaly den s inverzí, takže ve vyšších polohách byl nádherný výhled na vrcholek Aiguille Rouge. Blízká střediska Tignes (225/375cm) a Val d´Isere (225/375cm) si užívají chladné počasí, avšak ráno svítilo sluníčko. Oblast Solaise byla v průběhu dne hodně uježděná, avšak přesto vypadala velmi klidná bez velké návštěvnosti.

Proměnlivé počasí ovládne francouzské Alpy i v následujících dnech a může přinést malé až mírnější sněžení. Oblasti, kterých se to může týkat, jsou Bourg d´Oisans, kde připadne až 13 cm ve střediscích Vaujany (70/200cm), Villard de Lans (60/160cm) a Alpe d´Huez (198/315cm).

 

Švýcarské Alpy

Během týdne nehlásí švýcarské Alpy žádnou velkou změnu. Všeobecně řečeno podmínky pro lyžování zůstávají excelentní na vyšších svazích, kde jsou dobře upravené sjezdovky ve skvělém stavu brzy ráno. Počasí ve čtvrtek 8.2. bylo smíšené, střídalo se sluníčko, oblačnost a občas i lehké sněžení, které omezilo viditelnost ráno ve střediscích Villars (40/210cm) a Les Diablerets (40/210cm).

Dle sněhového zpravodajství jsou některé strmější svahy v Klosters/Davos (126/247cm) lehce uklouzané, avšak mimo sjezdovky lze stále nalézt místy čerstvý prašan.

Podle sněhové předpovědi by mělo o víkendu lehce sněžit. Střediska blízko vrcholu Matterhorn jako Zermatt (142/340cm) a Saas Fee (105/445cm) očekávají 17 a 8 cm čerstvého sněhu během pátku 9.2.

 

Italské Alpy

Italské Alpy nabízí v současnosti dobré podmínky pro lyžování. Ve čtvrtek 8.2. bylo často počasí proměnlivé, občas svítilo sluníčko, občas se objevily mraky a teploty se pohybovaly pod bodem mrazu. Tato kombinace počasí připravila dobrý sníh i viditelnost pro skvělý den plný lyžování a snowboardingu.

Lehké sněžení hlásí tento týden střediska v oblastech Monterosa, Aosta a Via Lattea.
Podle předpovědi počasí bude v nadcházejících dnech v italských Alpách střídavě slunečno a oblačno. Dobrou zprávou je, že během oblačnosti může připadnout čerstvý sníh. Teploty se budou pohybovat pod bodem mrazu. Takže před námi jsou dny se skvělými podmínkami pro lyžování.

 

Německé Alpy

Německé Alpy byly ve čtvrtek zakryty oblačností, avšak většinou nepřipadl žádný čerstvý sníh. Feldberg (24/66cm) má 5 cm čerstvého sněhu ze středy, zatímco Lenggries (45/210cm) má 10 cm ze čtvrtka. V ostatních oblastech německých Alp sněžilo naposledy 2.2.

V pátek 9.2. by mělo být spíše slunečno, takže podmínky pro lyžování budou výborné díky dobré viditelnosti. V neděli a v pondělí začne podle sněhového zpravodajství opět sněžit.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk