Sněhové zpravodajství 9.2.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly ve čtvrtek 9.2. převážně slunečno ve většině středisek. Ischgl (25/85cm) a Kuhtai (70/80cm) měla v nižších polohách oblačno, což omezilo viditelnost, avšak výše bylo lyžování fantastické na upravených sjezdovkách s výhledem na inverzi.

Dle sněhového zpravodajství připadlo mezi 6. a 8.2. pouze mezi 5-25 cm čerstvého sněhu. Podmínky mimo sjezdovky jsou stále dobré například ve vyšších střediscích jako Hintertux (70/180cm) a Kaunertal (36/255cm), kde je dostatek sněhu.

Region Arlberg, který zahrnuje St Anton a St Christoph (60/160cm) a Lech a Zurs (75/110cm), měl ve čtvrek skvělé podmínky pro lyžování, většina lanovek byla v provozu, teplota se pohybovala kolem -3C.

Dle sněhového zpravodajství bude v oblasti Ski Welt (60/70cm) převážně slunečno, slunečno a oblačno bude v oblasti Zillertal, kde je naděje na trochu čerstvého sněhu kolem střediska Ischgl.

 

Francouzské Alpy

Dle sněhového zpravodajství mají francouzské Alpy ve čtvrtek 9.2. fantastické podmínky po sněžení z uplynulých dnů.
Ve většině oblastí bylo převážně oblačno, takže viditelnost nebyla nejlepší, avšak občas proniklo sluníčko. Alpe d´Huez (80/160cm) a Chamonix (35/205cm) viděla dnes sluníčko.

Dle sněhového zpravodajství stále padá občas sníh, například ve Val Cenis (35/250cm) a Bonneval sur Arc (105/270cm). Sjezdovky jsou zde ve skvělé kondici díky dostatečnému množství prašanu. Celkem vzato mají francouzské Alpy skvělé sjezdovky.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly ve čtvrtek proměnlivé počasí, střídalo se slunečno, oblačno a lehké sněžení. Dle sněhového zpravodajství připravilo sněžení ze začátku týdne na sjezdovkách skvělé podmínky pro lyžování, lepší podmínky jsou ve vyšších polohách. Mimo sjezdovky je ve vyšších polohách rovněž prostor pro lyžování. Pokud se vydáte do nižších poloh, naleznete zde spíše měkčí sjezdovky a menší množství sněhu na tuto roční dobu.

Dle sněhového zpravodajství bude o víkendu podobně jako v průběhu týdne. Švýcarské Alpy budou mít tedy většinou oblačno s lehkým sněžením. Výjimkou má být Zermatt (20/145cm), kde se očekává za následujících 72 hodin přes půl metru sněhu.

 

Italské Alpy

Dle sněhového zpravodajství hlásí italské Alpy první velké sněžení v tomto roce z první poloviny tohoto týdne. Ve čtvrtek bylo převážně oblačno se sněžením hlavně v oblasti Bormio. Na začátku týdne napadlo v mnoha střediscích kolem 30 cm nového sněhu, tento sníh výrazně vylepšil podmínky pro lyžování. Na i mimo sjezdovky je lyžování excelentní v nadmořské výšce nad 2000m. Níže je na sjezdovkách dobrý stav sněhu, mimo sjezdovky je však sněhu málo.

Sníh je ve skvělém stavu, počasí je proměnlivé a viditelnost občas omezená. Tento trend se dle sněhového zpravodajství nebude v nejbližších dnech měnit. Dle předpovědi bude i nadále oblačno se sněžením. Nejvíce bude sněžit v oblasti kolem Monterosa, do pondělka připadne až metr sněhu. Sella Ronda bude mít čerstvého sněhu o trochu méně. Region Matterhorn bude mít mírné sněžení s omezenou viditelností během víkendu. Na jihu v oblasti Via Lattea bude také lehce sněžit.

Dle sněhového zpravodajství očekávejte o víkendu skvělé lyžování na výborném sněhu s oblačnou oblohou.

 

Německé Alpy

Německé Alpy mají stabilní podmínky pro lyžování. Déšť, který minulý týden poškodil svahy, se tento týden změnil ve sněžení. Na sjezdovkách zvláště ve vyšších polohách je lyžování excelentní. Na většině sjezdovek do středisek je povrch stále velmi dobrý. Mimo sjezdovky je sníh k nalezení na vyšších svazích, zvláště severních.

Následující týden přinese stabilní počasí se střídáním slunečného počasí a oblačnosti. Neočekává se sněžení. Tento týden očekávejte skvělé počasí pro lyžování s dobrou viditelností a příjemnými teplotami.

 

Sněhové zpravodajství

Italské Alpy mohou dle sněhového zpravodajství očekávat další sněžení. Severní část francouzských a švýcarských Alp má rovněž dostatek čerstvého sněhu, obloha se začíná pomalu, ale jistě, vyjasňovat. Rakouské Alpy budou mít i v nadcházejících dnech převážně sucho.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk