Sněhové zpravodajství 9.2.2015

Rakouské Alpy

Všechna střediska si užila vynikající víkend s dostatkem čerstvého sněhu. Sjezdovky jsou ve fantastickém stavu a dostatek prašanu je i mimo sjezdovky. V některých oblastech je však stále vysoké nebezpečí lavin, dodržujte tedy všechny pokyny od provozovatelů středisek a buďte opatrní.

Výborné svahy hlásí Saalbach Hinterglemm (dle sněhového zpravodajství 90/140 cm). V pondělí 9.února bylo zataženo a viditelnost byla snížena. V provozu bylo všech 56 vleků.

Pokud se vydáte tento týden do Rakouska, bude na vás čekat jasné a slunné počasí, mraky se začnou od úterý vytrácet.

 

Francouzské Alpy

V pondělí 9.února svítilo ve francouzských Alpách i Pyrenejích slunce a díky hustému sněžení z minulého týdne jsou podmínky vynikající po celé zemi. Teploty se drží pod bodem mrazu.

Vynikající podmínky nabízí Espace Killy se středisky Tignes (sněhové zpravodajství udává 92/165 cm) a Val d´Isere (92/165 cm). V pondělí byly v provozu všechny vleky a lyžování bylo fantastické.

Další dva velké francouzské areály, Serre Chevalier (53/170 cm) a St Gervais (105/146 cm), také nabízí skvělé lyžování. V Serre Chevalier běželo všech 62 vleků a v St Gervais 56 vleků.

Val Thorens (120/160 cm) má sjezdovky ve výborném stavu. Zprávy ze středisek Meribel (87/156 cm) a Courchevel (93/160 cm) hlásí, že podmínky jsou skvělé v celém údolí.

Střediska v Pyrenejích, Cauterets (180/320 cm) a Bareges/La Mongie (200/260 cm), nabízí výborné lyžování, lavinové nebezpečí ustoupilo. Od počátku února zde nasněžilo více než dva metry sněhu.

Krásné slunečné počasí bude pokračovat, od čtvrtku opět začne sněžit. Nejsilněší sněžení se očekává v Pyrenejích a jihozápadních Alpách.

 

Švýcarské Alpy

Po silném sněžení z minulého týdne byly lyžařské podmínky o víkendu velmi dobré. V západní části země bylo jasno, střediska dál na východ si však užila dalšího sněžení.

Davos (dle sněhového zpravodajství 45/156 cm) a Klosters (45/156 cm) obdržely v neděli a pondělí 5 cm sněhu. Ve Flims/Laax (60/280 cm) nasněžilo v pondělí 9.února 10 cm sněhu, Samnaun (35/135 cm) si také vede dobře, v noci na pondělí přibylo 5 cm a podmínky v celé oblasti Samnaun-Ischgl jsou vynikající.

Na jihu Švýcarska v pondělí svítilo slunce, střediska Saas Fee (60/294 cm) a Zermatt (30/230 cm) nabízí fantastické podmínky. Obě střediska v blízkosti italských hranic obdržela koncem minulého týdne 30 cm sněhu.

Skvělé lyžování má v nabídce také lyžařská oblast 4 údolí, s areály Nendaz (30/190 cm) a Verbier (40/160 cm).

Začátkem týdne se teplota mírně zvýší, bude se držet těsně nad bodem mrazu. Změna počasí přijde v pátek, očekává se sněžení, nejvíce na jihu a západu země.

 

Italské Alpy

Obrovský příval sněhu spadl v Itálii v pátek, právě včas na víkend. Některá střediska hlásí až 60 cm. Nový týden začal slunečným počasím.

Gressoney la Trinité (sněhové zpravodajství udává 80/230 cm) zaznamenal v pátek 60 cm, podmínky v resortu jsou úžasné. V pondělí 9.února bylo v provozu všech 11 vleků, bylo jasno a teploty se držely těsně pod bodem mrazu.

Val Senales (15/290 cm) má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, ale silný vítr bohužel uzavřel v pondělí několik vleků, v provozu zůstaly jen 4.

Současné slunečné počasí v Itálii bude pokračovat i v příštích několika dnech, ale koncem týdne a začátkem nadcházejícího víkendu se vrítá mraky a oblačnost.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk