Sněhové zpravodajství 9.10.2014

Rakouské Alpy

Čtvrtek 9.října si užili všichni, kdo se vydali na rakouské sjezdovky. Byl krásný slunný den s modrou oblohou a nádherným výhledem na Alpy.

Ledovec Hintertux nabízí velmi dobré podmínky pro zimní sporty (dle sněhového zpravodajství 130 cm sněhu). Dnes bylo spuštěno 13 vleků a teplota vyšplhala na 8C.

Pokud míříte o nadcházejícím víkendu do Rakouska, pak nebudete litovat, sluníčko vydrží i v dalších dnech.

 
Francouzské Alpy

Tignes (30 cm) si také užil jasný a slunečný den. V úterý napadlo 5 cm nového sněhu a aktuální lyžařské podmínky jsou velmi dobré. Mimo sjezdovky je zatím sněhu málo, ale s blížící se zimou je jen otázkou času, kdy sníh pokryje nejen svahy.

O víkendu bude zpočátku polojasno, ale postupně budou přibývat mraky a může také sněžit.

 

Švýcarské Alpy

I ve Švýcarsku panovalo ve čtvrtek poměrně slunečné počasí, Zermatt (105 cm) i Saas Fee (200 cm) nabízí skvělé lyžařské podmínky.

Sněhové zpravodajství hlásí 105 cm sněhu v Zermattu, spuštěno bylo dnes 15 vleků a lyžaři se těšili z velkého množství upravených sjezdovek. Za slunečného dne nabízí Klein Matterhorn nejen vynikající lyžování, ale také nádherný výhled.

Bohužel o víkendu to vypadá na zatažené počasí, ale můžeme se těšit na nový čerstvý sníh.

 

Italské Alpy

Sjezdovky na ledovci Val Senales (55 cm) jsou stále hlášeny jako mokré, avšak jsou upravené. Zima se blíží, tak doufejme, že to nebude příliš dlouho, než začne padat nový sníh.

Předpověď pro nadcházející víkend hlásí hezké slunečné počasí, takže si s sebou nezapomeňte přibalit opalovací krém.

Cervinia a ledovec Presena jsou v tuto chvíli uzavřeny.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk