Sněhové zpravodajství 9.1.2017

Rakouské Alpy

Příjemné dny plné lyžování nabízí rakouské Alpy. Dle sněhového zpravodajství je v celé zemi dostatek sněhu díky sněžení z minulého týdne a víkendu, týden začal se slunečnou oblohou.

Alpbach (70/110cm) má 20 cm čerstvého sněhu, sjezdovky jsou osvěžené. V regionu Salzburg nabízí středisko Kaprun (75/165cm) jedny z nejlepších podmínek pro lyžování, připadlo zde 25 cm, v pondělí bylo chladněji, ale slunečno. Ve Flachau (100/175cm) je hlášen rovněž nový sníh, avšak mimo sjezdovky je udusaný, takže je lepší vyrazit výše na nedotčený prašan.

Filzmoos (10/130cm) je na tom trochu jinak, dnes zde bylo oblačno. I přesto jsou podmínky pro lyžování excelentní, v provozu je všech sedm lanovek.

Ve většině oblasti rakouských Alp by mělo být v úterý 10.1. převážně slunečno. Ve středu přijde husté sněžení v mnoha střediscích.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v pondělí 9.ledna zlepšené podmínky pro lyžování díky lehkému sněžení z posledních dnů. Chamonix (5/100cm) má 5-10 cm čerstvého prašanu z víkendu. Počet lanovek v provozu je nyní celkem 38 z celkových 69 možných. Chamrousse (0/15cm) zažilo dobrodružný začátek sezóny, avšak nyní jsou podmínky lepší – v provozu je více lanovek i sjezdovek. I přesto by bylo potřeba čerstvý sníh. Megeve (10/20cm) rovněž trpělo začátkem sezóny, avšak i zde se podmínky pro lyžování zlepšily ze špatných po dobré.

La Clusaz (10/50cm) má v provozu více lanovek a hlásí čerstvý sníh, dle sněhového zpravodajství napadlo i ve středisku Flaine (20/80cm). Spojení mezi středisky je stále uzavřené, avšak to vypadá na brzkou změnu. Opačně je na tom středisko Isola 2000, kde sezóna začala skvěle, avšak nyní se podmínky pro lyžování lehce zhoršily. Přesto je lyžování stále příjemné, zvláště ve vyšších polohách.

Středisko, které je dle sněhového zpravodajství na tom nejhůře, je Morzine (10/20cm). To se snad v průběhu tohoto týdne změní, protože by mělo sněžit po na sníh chudém prosinci.

 

Švýcarské Alpy

Dnes nepřipadl žádný čerstvý sníh, avšak dle sněhového zpravodajství jsou podmínky pro lyžování ve švýcarských Alpách skvělé. Čerstvý sníh napadl během víkendu a spolu se sněhem z minulého týdne jsou podmínky pro lyžování excelentní. Podmínky na sjezdovkách jsou dobré, mimo sjezdovky to není stále příliš dobré.

Švýcarské Alpy budou mít v tomto týdnu dle sněhového zpravodajství podobu zimní pohádky. V porovnání s předchozím obdobím jde o výrazné zlepšení.

Dle sněhového zpravodajství mohou od zítřka švýcarské Alpy očekávat další sněžení. Celkem připadne mezi 10 a 20 cm čerstvého sněhu. Během týdne je očekáván další sníh. Portes du Soleil by mělo mít dle sněhového zpravodajství hodně sněhu v průběhu tohoto týdne, připadnout  může mezi 50cm až jedním metrem sněhu do konce týdne.

 

Italské Alpy

Většinou slunečnou oblohu nabídly italské Alpy v pondělí svým návštěvníkům. Převážně slunečno s rostoucí oblačnosti a čerstvým sněhem, to je předpověď pro zítřek. Oblasti Monterosa a Sella Ronda jsou podmínky na sjezdovkách dobré, mimo sjezdovky je spíše tráva a málo sněhu.

Směrem na západ došlo ve střediscích kolem Matterhornu ke změně, přestal foukat vítr a svítilo slunce. Cervinia (30/150cm) měla v provozu všechny lanovky, avšak nesněžilo zde od období před Vánoci.

Na jihu v masivu Mont Blanc bylo velmi slunečno. Courmayeur (10/70cm) a La Thuile (15/60cm) nabízí dobré lyžování na sjezdovkách s většinou lanovek v provozu.

V oblasti Via Lattea jsou podmínky firmové, avšak stále dobré. 57 lanovek nabízí dobré lyžování pod jasnou a slunečnou oblohou.

Dle sněhového zpravodajství pro italské Alpy začne zítra sněžit. Zatím bude přírůstek menší, avšak příjemně osvěží sjezdovky. Více sněhu připadne kolem Matterhornu a Mont Blancu, jinde bude sněžení pouze lehčí.

 

Německé Alpy

Německé Alpy mají dle sněhového zpravodajství rapidní zlepšení podmínek. Čerstvý sníh velmi zlepšil podmínky pro lyžování. Garmisch Partenkirchen (65/65cm) nabízí excelentní lyžování s 17 lanovkami. O víkendu na svahy lehce pršelo, avšak jsou stále v dobrém stavu. Lenggries (20/25cm) má v pondělí v provozu 15 z 16 lanovek, což je výrazné zlepšení oproti minulému týdnu. Ve střediscích lyžování byla dnes většinou inverze, v údolí byly mraky, avšak na vrcholy svítilo slunce.
Dle sněhového zpravodajství bude lehce sněžit každý den.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk