Sněhové zpravodajství 9.1.2014

Rakouské Alpy

Ve většině rakouských střediscích panuje vyloženě jarní počasí.

Ve středisku Ellmau (20/40 cm) v regionu Ski Welt stouply ve čtvrtek teploty až na 11 stupňů. Kvůli tomu je sníh na sjezdovkách dobrý pouze ráno, v odpoledních hodinách rychle měkne.

Teploty přesáhly 10ti stupňovou hranici i v Kitzbühelu (35/80 cm). Lepší podmínky jsou samozřejmě ve vyšších polohách, v těch nižší je sníh měkký.

O něco chladněji bylo ve středisku St. Anton (20/80 cm) a Lech (55/55 cm), kde o víkendu napadnul nový sníh a tak jsou nyní na sjezdovkách vynikající podmínky.

Nejlepší podmínky k lyžování teď  najdete v Obergurglu, kde začátkem týdne nasněžilo.

 

Francouzské Alpy

I ve Francii jsou jarní podmínky, ale díky sněhu, který napadnul o víkendu, je na sjezdovkách stále dost kvalitního sněhu.

V Portes du Soleil se oteplilo, stejně tak jako ve střediscích Avoriaz (110/180 cm) a Les Gets (30/120 cm), kde ve čtvrtek teploty dosáhly až k 7 stupňům. Lepší podmínky tak najdete spíše ve vyšších polohách.

Lyžování mimo sjezdovky je sice ve většině střediscích povoleno, ale podmínky nejsou úplně ideální. V La Plagne (15/145 cm) je sníh mokrý a těžký, takže je lepší držet  se na sjezdovkách, kde na vás ve vyšších polohách čekají skvělé podmínky.

Velmi dobře upravené sjezdovky na vás čekají i v oblasti Třech údolí, zejména ve Val Thorens (100/160 cm), kde je o trochu chladněji. Ve čtvrtek bylo jasno a teploty se pohybovaly okolo bodu mrazu.

Díky sněhovému zpravodajství víme, že nový sníh by se měl do francouzských Alp vrátit o víkendu a během příštího týdne, kdy by měly teploty opět klesat.

 

Švýcarské Alpy

Jako na ostaních místech Evropy, i ve Švýcarsku jsou teploty mnohem vyšší, než je pro toto roční období obvyklé.

Ve čtvrtek dosáhly teploty ve střediscích Champéry (5/70 cm) a Les Mosses (45/55 cm) až k 7 stupňům. Lepší podmínky tak najdete na výše pložených sjezdovkách.

Stále dobré podmínky i mimo sjezdovky naleznete stále v Saas Fee (70/250 cm) a Zermattu (50/315 cm). Protože tam byly teploty stále pod bodem mrazu, sníh zůstal kvalitní.

Mimořádně dobré podmínky na vás čekají i ve středisku Murren (66/70 cm) a Wengen (25/85 cm).

 

Italské Alpy

V Itálii je trochu chladněji než v ostatních evropských oblastech, ale i přesto je tepleji, než obvyklé bývá.

Většina středisek stále těží ze sněhu, který napadnul o víkendu. Vynikající podmínky najdete například v Madesimu (260/350 cm), kde ve čtvrtek svítilo sluníčko.

Ze sněhového zpravodajství víme, že velmi kvalitní shíh je i na sjezdovkách v Passo Tonale (70/400 cm) a Val Senales (50/290 cm). Zejména ve vyšších polohách si skvěle zalyžujete.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk