Sněhové zpravodajství 8.6.2015

Rakouské Alpy

Nový týden začal většinou slunečnou oblohou na celém území Rakouska, ale během dne se začaly tvořit mraky a spadly i dešťové přeháňky. Po zbytek týdne očekávejte podobné počasí.

Nejlepší podmínky v tuto chvíli nabízí ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 0/270 cm), který má v provozu 9 vleků a 21 km sjezdovek. Ledovec Dachstein (0/290 cm) je také otevřen a v provozu jsou 4 vleky. Bohužel ledovec Stubai (0/260 cm) musel být v pondělí 8.června dočasně uzavřen, později v týdnu se očekává jeho znovuotevření.

Ledovec Mölltal se pro lyžování znovu otevře 20.června.

 

Francouzské Alpy

V současné době je lyžování možné pouze na ledovci Pissailas nad Val d´Isere - i když špatné počasí nedovolilo spustit v pondělí 8.června vleky. Tignes hodlá znovu otevřít 26.června a Les Deux Alpes se otevře pro letní lyžařskou sezónu od 20.června.

 

Švýcarské Alpy

Ledovec Theodulgletscher nad Zermattem (dle sněhového zpravodajství 0/190 cm) byl dočasně uzavřen v pondělí 8.června kvůli silným dešťům. Prognóza pro zbytek týdne není příliš dobrá, očekává se hustý déšť a kvůli tomu i další uzavírání vleků.

Ledovec Saas Fee bude uzavřen do 19.července.

 

Italské Alpy

Cervinia je nyní uzavřena do 27.června, kdy se znovu otevře pro letní lyžování.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk