Sněhové zpravodajství 8.4.2016

Rakouské Alpy

V mnoha rakouských střediscích přineslo mírné jarní počasí déšť, který má dopad na sněhové podmínky. Ve čtvrtek 7.dubna mrzlo na místech okolo 2000 m, směrem k víkendu se bude ochlazovat i v nižších oblastech.

Středisko Kaprun (dle sněhového zpravodajství 130/180 cm) obdrželo v týdnu 10 cm nového sněhu, lyžování na ledovci Kitzsteinhorn je jedno z nejlepších v Rakousku. Oblast zůstane otevřená ještě dlouho.

Oblast Ötztal očekává velké množství čerstvého sněhu, střediska Sölden (10/268 cm) a Obergurgl (10/126 cm) obdrží přes 60 cm sněhu do začátku víkendu.

 

Francouzské Alpy

V mnoha střediscích přistál během týdne nový sníh, především v severních Alpách a Pyrenejích. Středisko Puy St Vincent (sněhové zpravodajství udává 30/90 cm) v jižních Alpách také obdrželo pěkné množství sněhu, v úterý 5.dubna napadlo 15 cm. Nejvíce nasněžilo v Pyrenejích ve středisku Cauterets (0/295 cm), a to 30 cm ze středy 6.dubna. Čerstvý sníh hlásí také středisko Chamonix v severních Alpách, na Aiguille du Midi přistálo 20 cm. Lehké sněžení bylo zaznamenáno i v oblastech Espace Killy a Tři údolí.

Ve čtvrtek 7.dubna bylo polojasno, od údolí Tarentaise směrem na jih bylo skoro jasno s vynikajícími jarními lyžařskými podmínkami. Víkend bude zamračenější s nízkými teplotami, což může přinést další nové sněžení. Nejvíce sněhu se očekává ve Val d´Isere, Tignes, La Toussuire a La Grave, kde se můžeme těšit na 40 cm nového sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Ve Švýcarsku byl konec týdne převážně zamračený, v nižších oblastech s deštěm. Dobrou zprávou je, že o víkendu by mohlo na vyšších místech nasněžit několik centimetrů nového sněhu. Středisko Grindelwald v regionu Jungfrau je již uzavřeno, v provozu zůstává areál Wengen (dle sněhového zpravodajství 0/88 cm) a Murren (40/264 cm). Sjezdovky jsou stále ve skvělé kondici.

Středisko Saas Fee (75/300 cm) se může pochlubit jedněmy z nejlepších podmínek v zemi. V provozu je 17 z 21 lanovek, svahy byly v týdnu osvěženy popraškem čerstvého sněhu.

Výhled na víkend očekává směs deště, sněhu a slunce. Ve středisku Engelberg (0/385 cm) by mohlo do soboty 9.dubna přistát kolem 30 cm nového sněhu. Od neděle začnou teploty opět stoupat.

 

Italské Alpy

V oblasti Mléčná dráha bylo ve čtvrtek 7.dubna převážně slunečno, napříč oblastí panují jarní podmínky. V provozu je 46 z 69 lanovek. Sněhová základna v údolí činí 30 cm, na horních svazích se drží kolem 60 cm. Sjezdovky však v silném slunci velmi rychle měknou.

V oblasti Dolomiti Superski bylo počasí na konci týdne proměnlivé, střídalo se slunce, oblačnost i déšť. Některá místa, jako například Cortina (sněhové zpravodajství hlásí 15/60 cm), nyní bojují o sníh na dolních svazích a v důsledku toho musely být uzavřeny některé vleky.

Jedny z nejlepších podmínek v zemi najdeme ve středisku La Thuile (35/290 cm) na hranici Francie a Itálie. Nejlepší lyžování nabízí horní svahy s napojením na sousední středisko La Rosiere. La Thuile plánuje ukončení sezony na neděli 10.dubna.

Na víkend se očekává čerstvý sníh na mnoha místech Itálie, v Cervinii (30/21 cm) napadne kolem 30-40 cm. V neděli se znovu objeví slunce a teploty vzrostou na +4C.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk