Sněhové zpravodajství 8.4.2014

Rakouské Alpy

Teplé a slunečné počasí snižuje hloubku sněhu v rakouských střediscích. I přes to jsou na sjezdovkách, které jsou ještě v provozu, velmi dobré podmínky. Pro tuto roční dobu je typické, že lepší sněhové podmínky jsou brzy ráno a během dne sníh rychle měkne a těžkne.

V nejvýše položeném středisku Kühtai (50/80 cm) klesla během víkenduu sněhová pokrývka z 100/120 cm na 50/80 cm.

Na ledovci Hintertux (30/400 cm) sníh dle sněhového zpravodajství zatím netaje a to hlavně díky vysoké nadmořské výšce a nízkým teplotám.

Přes víkend jsou uzavřena střediska Brand, Waidring a Wildschönau.

Během týdne bude počasí proměnlivé, bude svítit slunce, pršet a uprostřed týdne by mohlo nad 2000 m sněžit.

 

Francouzské Alpy

Pondělí 7. dubna bylo ve Francii převážně slunečné, takže střediska nabízejí velmi dobré jarní podmínky k lyžování.

Sněhové zpravodajství ze střediska Meribel (60/120 cm) hlásí vynikající podmínky v Mont Vallon, kde jsou svahy překvapivě klidné a sníh je ve výborném stavu. I středisko Flaine (5/240 cm) stále nabízí kvalitní sněhovou pokrývku. Na jižně orientovaných svazích je lepší lyžovat brzy ráno a to ve vyšší nadmořské výšce a odpoledne jsou lepší podmínky na severně orienovaných svazích, kde sníh tak rychle netěžkne.

Tento víkend ukončila sezónu některá střediska, patří mezi ně Foux d´Allos, Notre Dame de Bellecombe a Villard de Lans.

Stejně jako v okolních zemích, i ve Francii bude tento týden velmi proměnlivé počasí, místy bude svítit slunce, jinde může pršet a ve vyšších polohách bychom se mohli dočkat nového sněhu.

 

Švýcarské Alpy

I ve Švýcarsku jsou typicky jarní podmínky - sníh na níže položených svazích rychle měkne a těžkne.

Jarní sníh vládne střediskem Saas Fee (58/339 cm), i když ve vyšších polohách je trochu chladněji, takže je lepší lyžovat nahoře.

Podobné podmínky jsou v Davosu (16/138 cm), i když je nyní v provozu pouze 1/3 střediska. Spojení do Klosters je stále otevřené, ale v nižší nadmořské výšce je kvůli nedostatku sněhu trochu omezené.

 

Italské Alpy

Jarní počasí a velmi dobré podmínky na sjezdovkách panují skrz italské Alpy. Sníh na níže položených svazích je odpoledne měkký a mokrý.

Na vrcholcích střediska Cervinia (50/300 cm) je dle sněhového zpravodajství sněhu dostatek, po mrazivé noci díky sluníčku sníh během dne trochu povolí.

Středisko Cortina (80/200 cm) má ještě slušnou sněhovou pokrývku, lépe si zalyžujete ve vyšších polohách.

Většina středisek, která jsou níže položena a orienovaná na jih, má sníh již rozbředlý. Pokud si chcete dobře zalyžovat, držte se ve vyšších polohách.

 

Německé Alpy

Lyžování v Německu ji již velmi omezeno. Kvalitní sníh najdete na vrcholcích středisek Garmisch (0/245 cm) a Oberstdorf (0/70 cm).

Většina středisek je již uzavřena, včetně Reit im Winkl, Spitzingsee a Rossefeld v oblasti Berchtesgaden.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk