Sněhové zpravodajství 8.11.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy mají nejmenší sněhovou nadílku oproti západní části Alp, ve vyšších polohách však mají otevřená střediska výrazný přírůstek čerstvého sněhu. Například Hintertux (dle sněhového zpravodajství 85/45cm) hlásí 65 cm čerstvého sněhu, zatímco Sölden (60cm) hlásí 60 cm. Viditelnost je kvůli sněžení omezená, stejně tak i provoz lanovek. Kaunertal dočasně pozastavil provoz, v ostatních střediscích je provoz lanovek a sjezdovek omezený.
Až do pátku bude nad rakouskými Alpami oblačno s lehkým sněžením, může připadnout až 20 cm.

 

Francouzské Alpy

Tignes (dle sněhového zpravodajství 5/30cm) má 15 cm čerstvého sněhu, takže poprvé za tuto sezónu jsou pod bílou peřinou i svahy na úrovni střediska. Středisko je však dočasně uzavřené kvůli počasí. Sněžení bude pokračovat v průběhu týdne, avšak v menší míře než o víkendu, přesto ale příjemné.

 

Švýcarské Alpy

O víkendu hodně sněžilo v Engelbergu (dle sněhového zpravodajství 130cm) ve švýcarských Alpách, za posledních 24 hod připadlo 65 cm. Saas Fee (60cm) muselo dnes uzavřít sjezdovky a lanovky kvůli hustému sněžení. Zermatt (60 cm) rovněž zasáhlo sněžení, lanovky však zůstaly v provozu. V průběhu týdne připadne další čerstvý sníh, nejvíce v oblasti Matterhorn, Zermatt očekává až 25 cm v průběhu příštích 24 hod.

 

Italské Alpy

Val Senales (dle sněhového zpravodajství 20/100cm) v italských Alpách má skvělou nadílku 70 cm čerstvého sněhu, zatímco Cervinia (5/60cm) pouhých 15 cm. Obě střediska jsou uzavřená kvůli omezené viditelnosti.
Obě střediska lyžování očekávají další čerstvý sníh v průběhu týdne, nejvíce připadne v západní části kolem Matterhornu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk