Sněhové zpravodajství 8.10.2015

Rakouské Alpy

V průběhu týdne připadl na rakouských ledovcích nový sníh, hlášeno je 5-10 cm.

Ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 50/90 cm) a ledovec Stubai (40 cm) obdržely kolem 5 cm čerstvého sněhu. Bohužel ledovec Mölltal (60 cm) musel být ve čtvrtek uzavřen kvůli špatnému počasí a silnému větru.

Do víkendu bude pokračovat proměnlivé počasí s lehkým sněžením.

 

Francouzské Alpy

Ledovec Grande Motte v Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 50 cm) nabízí perfektní podmínky, čtvrtek byl slunečný s nízkými teplotami a s 25 cm čerstvého sněhu. Většina napadla v úterý večer a v noci na středu. Výsledkem je, že podmínky na sjezdovkách se dále zlepšují a brzy se spustí další 3 vleky.

V pátek večer se očekává další sněžení, na víkend je hlášeno jasno a teploty se budou držet těsně pod bodem mrazu.

 

Švýcarské Alpy

Lyžařské areály Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 130 cm) a Zermatt (149 cm) jsou ve fantastickém stavu, obloha ve čtvrtek byla slunečná a na svazích byl čerstvý sníh. V Zermattu můžete na lyžích překonat téměř 1000 vertikálních metrů, díky otevření sjezdovky č.73 až do Gandegg. Na sobotu 10.října se plánuje spuštění vleku Furgsattel.

Na páteční noc se předpovídá sněžení, očekává se až 20 cm. Teploty zůstanou nízké.

 

Italské Alpy

Letní lyžařská sezona ve středisku Cervinia byla ukončena, vleky se opět rozjedou 18.října a umožní přístup na ledovec Plateau Rosa. Skvělé lyžování je nyní možné v malém areálu Passo Stelvio a na ledovci ve Val Senales.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk