Sněhové zpravodajství 7.4.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly ve čtvrtek ráno oblačno, odpoledne se většinou vrátilo slunečné počasí.

Ráno ve většině středisek v nižších polohách pršelo, ve vyšších omezilo sněžení viditelnost. Počasí se však během dne uklidnilo a víkend by měl být jasný a jarní. Kvalita sněhu je mezi jednotlivými středisky velmi rozdílná. Všeobecně lze říci, že podmínky pro lyžování jsou jarní. Kde pršelo a teploty poklesly, tam lze očekávat ledové plotny.

Bad Kleinkirchheim a celá oblast SkiWelt je nyní uzavřená. SkiJuwel má velmi omezený provoz.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek i v předchozích dnech měly francouzské Alpy velmi rozličné počasí. Dnes se po několika dnech vrátilo slunečné počasí. Nejlepší lyžování lze dle sněhového zpravodajství v současnosti nalézt ve výše položených střediscích jako např. Val Thorens (100/160cm) a Val d´Isere (77/190cm).

Některá střediska musela kvůli stavu sjezdovek uzavřít svahy do středisek. V oblasti Chamonix jsou uzavřené svahy do středisek v Les Houches a Vallorcine. V Portes du Soleil přichází dnes čerstvá zpráva, že již není možné udržet sjezdovku do střediska Les Gets (0/60cm).

Střediska jako Alpe d´Huez (80/200cm) jsou v současnosti v dobrém stavu díky vyšší poloze. Sjezdovky níže položené jsou místy rozbředlé, takže je lepší pro lepší podmínky pro lyžování zůstat výše.

Francouzské Alpy stále nabízí dle sněhového zpravodajství dostatek dobrého jarního lyžování, nejlépe ve vyšších střediscích.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly dnes velmi smíšené počasí. Ráno bylo ve většině sledovaných středisek oblačno, během dne se oblačnost protrhala. O víkendu by mělo být příjemně slunečné počasí. Většinou dobré podmínky nabídly švýcarské Alpy pro milovníky lyžování, zvláště výše položená střediska jako Saas Fee (20/280cm) a Zermatt (0/180cm). Lyžování pod 2800 m je velmi jarní a nižší svahy do středisek nevypadají často dobře.

Víkend přinese převážně slunečné počasí. V příštím týdnu bude opět většinou oblačno, v nadmořské výšce nad 3000 m bude sněžit.

 

Italské Alpy

Italské Alpy měly ve čtvrtek proměnlivé počasí. Sella Ronda nabízí již omezené lyžování, řada lanovek je již pro tuto sezónu uzavřená. Dle sněhového zpravodajství ze začátku týdne připravilo sněžení nový život na sjezdovky a otevřené sjezdovky mají dobré podmínky. Tento týden byla kvůli počasí zhoršená viditelnost. O víkendu by se to mělo zlepšit. V příštím týdnu by mělo pršet.

Cervinia (30/200cm) a oblast Monterosa mají výborné lyžování díky sněžení z pondělí a úterý. Jarní počasí lehce ovlivnilo kvalitu sněhu během dneška. O víkendu budou podmínky rovněž výborné až dobré, v pondělí se vrátí déšť/sníh.
V oblasti Mont Blanc a údolí Aosta lze očekávat jarní podmínky. Pila (30/150cm) má dobré podmínky, Courmayeur (20/150cm) je rovněž v pohodě. O víkendu bude většinou slunečné počasí.

Via Lattea má excelentní podmínky pro lyžování díky hustému sněžení z pondělka. Proměnlivé počasí z dnešního dne lehce ovlivnilo kvalitu sněhu. Dle sněhového zpravodajství je sníh na sjezdovkách stále dobrý, avšak velmi jarní. O víkendu by mělo být proměnlivé počasí.

Italské Alpy stále nabízejí na tuto roční dobu dobré podmínky pro lyžování. O víkendu bude proměnlivé počasí, které bude mít vliv na kvalitu sněhu pod 2800 m. Nad touto hranicí jsou podmínky pro lyžování stále excelentní.

 

Německé Alpy

Německé Alpy měly ve čtvrtek proměnlivé počasí. Lehké sněžení přineslo až 10 cm těžkého jarního sněhu na vyšší svahy. V provozu jsou sjezdovky v nadmořské výšce nad 2500 m. Ráno bylo většinou oblačno a během dne se vyjasňovalo. Víkendu bude dominovat slunečné počasí, v pondělí přijdou další srážky.

 

Sněhové zpravodajství

Alpy ovlivňuje typicky jarní proměnlivé počasí. Po několika dnech oblačnosti se dnes začalo vyjasňovat. V pátek a o víkendu bude převážně slunečné počasí, začátkem příštího týdne se vrátí oblačnost a srážky.
Rakouské a německé Alpy ovlivní studená fronta ze severu, italské Alpy budou ovlivněny teplým větrem a deštěm z jihu. Francouzské Alpy budou mít deštivo a tepleji.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk