Sněhové zpravodajství 7.12.2015

Rakouské Alpy

Slunečné počasí z minulého týdne pokračovalo i přes víkend a v pondělí 7.prosince. Ve vyšších oblastech je silná pokrývka přírodního sněhu, nižší lokality nabízí primárně lyžování na umělém sněhu.

Přes víkend otevřela řada rakouských středisek, včetně oblasti Ski Welt (dle sněhového zpravodajství 10/30 cm), která je umístěna mezi Innsbruckem a Salcburkem. V celé oblasti bylo v pondělí v provozu 41 vleků, které poskytovaly přístup k 104 km upravených sjezdovek. Sjezdy zpět do údolí byly možné v Brixen, Ellmau a Westendorfu, zatímce ostatní areály umožňovaly lyžování především na horních svazích.

Region Arlberg, včetně St.Anton (15/55 cm), Lech (30/35 cm), Zürs (30/35 cm), St.Christoph (15/55 cm) a Warth Schröcken (25/45 cm), je celý otevřen, i když sněhová pokrývka byla vylepšena umělým zasněžováním.

Ve středu přijdou mraky s možností lehkého sněžení.

 

Francouzské Alpy

Dobré počasí pokračuje do nového týdne i ve Francii, obloha dnes byla jasná a slunečná. O víkendu otevřelo mnoho středisek, včetně Alpe d´Huez (sněhové zpravodajství hlásí 28/60 cm) a Les Deux Alpes (20/60 cm).

Lehký poprašek sněhu spadl na konci minulého týdne v Tignes (28/80 cm) a Val d´Isere (28/60 cm), o víkendu tak byly svahy ve výborném stavu. Tato lyžařská oblast, nazvaná Espace Killy, nabízí jedny z nejlepších podmínek začátku sezonu ve Francii.

Většina dalších otevřených středisek umožňuje lyžování na horních svazích, sjezdy zpět do údolí zatím nejsou možné.

Předpověď pro následující dny očekává směs slunečného a oblačného počasí, od poloviny týdne může nasněžit několik centimetrů nového sněhu. Silnější sněžení přijde v příštím týdnu.

 

Švýcarské Alpy

Start do nového týdne ve Švýcarsku byl převážně slunečný, podmínky zůstávají velmi dobré. Na konci minulého týdne nasněžilo v nově otevřených areálech Anzere (dle sněhového zpravodajství 15/60 cm) a Crans Montana (13/35 cm).

Navzdory nedostatku čerstvého sněhu otevřela díky umělému zasněžování další střediska. Wengen (10/35 cm) nabízí lyžování na 80 km sjezdovek. Ve středisku Zermatt bylo v pondělí spuštěno 27 lanovek, s přístupem k více než 100 km svahů.

V polovině týdne se očekává sněžení na většině území, v Zermattu připadne ve středu kolem 10 cm sněhu. V sobotu 12.prosince se ráz počasí změní, jasnou oblohu vystřídají mraky a je zde možnost dalšího sněžení.

 

Italské Alpy

V pondělí bylo jasno a slunečno, spoustu středisek o víkendu spustilo své vleky.

Střediska Val Senales (sněhové zpravodajství udává 5/85 cm) a Passo Tonale (0/15 cm) mají v provozu dvě třetiny svých vleků. Sněhová pokrývka v mnoha areálech je do značné míry umělá.

Dobrou zprávou je, že během týdne se objeví mraky a přinesou lehké sněžení. Bude následovat opět krátce slunečno, o víkendu se vrátí oblačnost a další sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk