Sněhové zpravodajství 6.11.2014

Rakouské Alpy

Rakousko přivítalo zimu s otevřenou náručí, tento týden pokryl všechna střediska čerstvý sníh.

I na ledovci Hintertux ve čtvrtek 6.listopadu sněžilo (dle sněhového zpravodajství 0/185 cm), hlášeno je 25 cm čerstvého sněhu. Sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu, teplota se pohybovala kolem 1C. V provozu bylo dnes 6 vleků.

Pokud se vydáte v příštích dnech na lyže, buďte připraveni na zataženou oblohu, nízkou viditelnost a také sněžení.

 

Francouzské Alpy

Tignes (0/40 cm) byl ještě v pondělí téměř bez sněhu, do čtvrtku ale resort pokryla bílá peřina. V provozu bylo dnes 6 vleků a poskytují přístup k lyžařské oblasti Grande Motte. Zde se objevily místy mraky, ale přesto byla viditelnost fantastická.

Jasné, ale chladné počasí potvrá i přes víkend.

 

Švýcarské Alpy

Sníh ve čtvrtek padal i ve Švýcarsku a v tuto chvíli jsou otevřena 3 střediska.

Saas Fee (sněhové zpravodajství hlásí 0/250 cm) byl v důsledku nedávného silného sněžení ve čtvrtek uzavřen, ale je hlášeno 80 cm čerstvého sněhu. Jakmile se resort opět otevře, užijete si fantastické lyžování!

Zermatt (0/110 cm) zasypal také ve čtvrtek čerstvý sníh, v provozu byly 3 vleky.Ledovec Les Diablerets (0/30 cm) v lyžařské oblasti Gstaad je otevřený a podmínky se díky čerstvému sněhu zlepšily.

S blížícím se víkendem se můžeme připravit na polojasno a především na sněžení a chladné počasí.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 0/130 cm) bylo ve čtvrtek bohužel stále zavřené. Dobrou zprávou je, že to bylo kvůli množství čerstvého sněhu, který spadl tento týden. V dolních oblastech napadlo kolem 30 cm, na horních svazích 50 cm. Zprávy ze střediska jsou takové, že bude pro lyžování otevřeno v sobotu 8.listopadu a podmínky by měly být vynikající. V sobotu bude slunečno, v neděli se objeví mraky a sněžení.

Val Senales (5/200 cm) je ve fantastické formě s 80 cm nového sněhu. Viditelnost byla však kvůli husté oblačnosti a sněžení špatná. Stejně jako v Cervinii se na víkend očekává slunečné počasí a sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk