Sněhové zpravodajství 6.10.2016

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 6.října bylo v Rakousku k dispozici lyžování v oblastech kolem Salcburku a Innsbrucku. Dále na jih je v provozu ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 110 cm).

Největším problémem ledovcových středisek je nyní počasí. Ledovce Hintertux (50 cm), Kaunertal (30 cm), Kaprun (60 cm) a Mölltal (110 cm) potrápily přeháňky a déšť. Nejlepší počasí panuje ve středisku Sölden (61 cm), kde bylo slunečno, a také v údolí Pitztal (42 cm).

 

Francouzské Alpy

Lyžařská sezona byla zahájena ve středisku Tignes (sněhové zpravodajství udává 20 cm), ve čtvrtek 6.října byla vynikající viditelnost a slabý vítr.

Pro další dny se očekávají proměnlivé podmínky, může připadnout i čerstvý sníh.

 

Švýcarské Alpy

Jasně modré nebe a výborné podmínky nabízí středisko Zermatt (sněhové zpravodajství hlásí 160 cm) i areál Saas Fee (125 cm). Zermatt má otevřeno 14 km upravených sjezdových tratí.Příjemné podzimní lyžařské podmínky budou pokračovat i v dalších dnech, nicméně příští týden se mohou objevit těžké sněhové bouře.

 

Italské Alpy

V Itálii se lyžuje v oblastech Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 150 cm) a Val Senales (30 cm). Obloha ve čtvrtek 6.října byla zamračená, sjezdovky jsou však v dobré stavu. V Passo Stelvio přibylo kolem 20 cm čerstvého sněhu.

V regionu se očekává během příštího týdne husté sněžení, mohlo by spadnout až 40 cm sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk