Sněhové zpravodajství 6.10.2015

Rakouské Alpy

V pondělí byl fantastický lyžařský den se slunečnou oblohou a čerstvým sněhem. Nejlepší podmínky nabízí ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 90 cm), kde je v provozu 13 vleků a 22 km sjezdovek. Skvělé lyžování je také na ledovci Mölltal (60 cm), kde běží 3 vleky a na ledovci Stubai (40 cm) se 7 vleky v provozu. Během týdne se dočkáme dalšího sněhu, což je skvělá zpráva.

 

Francouzské Alpy

Ledovec Grande Motte nad Tignes (sněhové zpravodajství udává 40 cm) byl otevřen v sobotu. Díky 15 cm čerstvého sněhu je ledovec v dobrém stavu - zejména s ohledem na to, kolik sněhu roztálo z ledovce přes léto. Spuštěny byly 4 vleky. Do středy by mohlo napadnout dalších 20 cm sněhu, takže lze očekávat zlepšení sněhových podmínek v příštích dnech.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarsko nabízí perfektní lyžování, začátek týdne byl jasný se spoustou nového sněhu, který napadl o víkendu. Středisko Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 130 cm) hlásí z neděle kolem 60 cm sněhu, Zermatt (149 cm) obdržel 40 cm sněhu. Podmínky na sjezdovkách jsou vynikající.

Poprvé od jara byla otevřena sjezdovka č.73 (Gandegg) v Zermattu, což lyžařům umožňuje dojet na lyžích až do Trockener Steg ve výšce 2939 m - překoná se tak téměř 1000 výškových metrů. Během týdne nasněží další sníh, zpočátku v úrovních nad 3000 m, ale koncem týdne bude sněžit i v nižších oblastech.

 

Italské Alpy

Letní lyžařská sezona ve středisku Cervinia byla ukončena, vleky se opět rozjedou 18.října a umožní přístup na ledovec Plateau Rosa. Lyžování je možné v malém středisku Passo Stelvio a na ledovci ve Val Senales.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk