Sněhové zpravodajství 5.5.2016

Rakouské Alpy

Výborné lyžařské podmínky jsou k dispozici v rakouských letních lokalitách.

Ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 340 cm) hlásí v současné době nejhlubší sněhovou základnu v Rakousku. Během posledního týdne připadlo 20 cm sněhu a podobné množství se očekává do konce příštího týdne.

Kaprun (300 cm) oznámil největší množství čerstvého sněhu v průběhu posledních sedmi dnů, na ledovci Kitzsteinhorn napadlo půl metru čerstvého sněhu a podmínky jsou vynikající.

V dalších dnech má být převážně zataženo, na mnoha místech se očekává déšť. Dobrou zprávou je, že svahy ledovců pokryje čerstvý sníh.

 

Francouzské Alpy

Tento týden je poslední v zimním období pro středisko Tignes. Na ledovci Grande Motte napadlo v posledních dnech 45 cm nového sněhu a lyžování je vynikající.

Střediska Val d´Isere a Les Deux Alpes jsou v současné době uzavřena.

 

Švýcarské Alpy

Letovisko Zermatt (dle sněhového zpravodajství 250 cm) nabízí skvělé lyžování, ve čtvrtek 5.května bylo slunečno a v provozu bylo 5 lanovek. Na počátku týdne napadl nový sníh.

 

Italské Alpy

Val Senales (sněhové zpravodajství hlásí 10/175 cm) je aktuálně v provozu pro denní lyžování, ve čtvrtek 5.května bylo jasno, spuštěno bylo 7 lanovek.

Středisko Cervinia (40/235 cm) je v současné době uzavřeno pro lyžování během týdne, ale bude otevřeno pro návštěvníky o víkendu 7. a 8.května.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk