Sněhové zpravodajství 5.2.2015

Rakouské Alpy

V průběhu týdne nasněžilo v Rakousku spoustu sněhu, podmínky jsou tedy vynikající. Ve čtvrtek 5.února bylo zataženo, především ve vyšších ledovcových střediscích jako je Kaprun (dle sněhového zpravodajství 80/270 cm) a Kaunertal (178/270 cm). Teplota se pohybovala hluboko pod bodem mrazu, takže sjezdovky zůstaly ve velmi dobrém stavu.

Serfaus, Fiss a Ladis (25/120 cm) nabízí výborné podmínky po nedávném sněžení. Ve čtvrtek bylo v provozu 66 vleků, teplota -4C a kvůli zatažené obloze byla na horních svazích horší viditelnost.

Současný oblačný stav by měl zůstat i v pátek, dobrou zprávou je, že na sobotu předpověď hlásí jasnou oblohu a slunečno. Další sněžení by mělo začít v neděli, s 40-80 cm ve většině středisek.

 

Francouzské Alpy

Lyžování po celé Francii je v současné době vynikající. Francouzská meteoslužba hlásí 130-160 cm nového sněhu za posledních 10 dní. Ve čtvrtek 5.února bylo zamračeno.

Jedno z nejlepších lyžování nabízí údolí Chamonix (sněhové zpravodajství udává 55/200 cm) nebo oblast Grand Massif, se střediskem Flaine (165/255 cm). Podmínky jsou vynikající i mimo sjezdovky, zejména poté, co se sníh usadil a snížilo se riziko lavin.

V Pyrenejích nasnežilo výjimečné množství sněhu minulý týden, ve střediscích Cauterets (180/290 cm) a Bareges/La Mongie (200/260 cm) je hlášeno přes dva metry nového sněhu. Střediska však musela být začátkem týdne na tři dny uzavřena, jelikož riziko lavin kolísalo mezi úrovní 4 a 5. Jakmile se sníh usadí, budou podmínky neuvěřitelné a je zaručena dlouhá sezóna.

O víkendu je hlášeno většinou slunečné počasí a jasno bude pokračovat i v první polovině příštího týdne.

 

Švýcarské Alpy

Silné sněžení skončilo v úterý, takže lyžaři nyní zažívají fantastické podmínky. Lavinové nebezpečí bylo ve čtvrtek 5.února na úrovni 3.

Skvělé lyžování nabízí region Jungfrau se středisky Grindelwald (dle sněhového zpravodajství 15/163 cm), Murren (80/189 cm) a Wengen (50/110 cm), výborné podmínky jsou i mimo sjezdovku. Stejně dobré podmínky jsou i ve středisku Verbier (55/170 cm).

Propojená střediska Grimentz (50/150 cm) a Zinal (50/150 cm) zažily ve čtvrtek další sněžení, v provozu bylo všech 21 vleků a otevřeno bylo 111 z 115 km sjezdovek.

Na východě země, v Samnaun (35/135 cm), si užijete nyní také fantastické podmínky. Všechny svahy jsou ve výborném stavu, včetně propojení s rakouským Ischglem.

Předpověď na víkend slibuje 25 cm nového sněhu na jihozápadu země, zejména na severu se dočkáme i sluníčka.

 

Italské Alpy

V současné době je v Itálii chladné počasí a zataženo. Ve čtvrtek 5.února hlásilo mnoho středisek špatnou viditelnost v důsledku časné ranní mlhy.

Lyžařský region "Milky Way" se středisky Sestriere, Sauze d´Oulx, Cesana a Claviére (dle sněhového zpravodajství 60/80 cm) hlásí ze čtvrtku až 40 cm sněhu. Podmínky jsou velmi dobré a v provozu bylo v celém regionu 57 vleků.

Oblačnost potrvá i po celý pátek, mohlo by lehce sněžit, ale v sobotu můžeme očekávat převážně jasno a slunečno, stejně tak i v neděli. Čeká nás skvělý víkend pro lyžování!

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk