Sněhové zpravodajství 5.11.2015

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek bylo po celém Rakousku slunečno a teploty se držely vysoko.

Nejlepší lyžování najdeme na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 0/110 cm) a na ledovci Stubai (15/80 cm), kde nadále těží ze sněhové nadílky z minulého týdne. Obě střediska mají v provozu zhruba tři čtvrtiny svých lanovek. Kirchberg a Kitzbühel (0/50 cm) má omezený provoz, v současné době jsou spuštěny jen 2 vleky a 1 svah. Kvůli vysokým teplotám, které se budou držet během víkendu i většinu příštího týdne, mohou tyto oblasti začít brzy trpět.

Teplé a slunečné počasí s vysokým tlakem bude pravděpodobně pokračovat až do poloviny listopadu.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek prožilo středisko Tignes (sněhové zpravodajství udává 0/50 cm) krásný den s jasnou oblohou a slunečními paprsky.

Předpověď na víkend slibuje stále jasnou a slunečnou oblohu. Teploty v údolí budou sice vysoké, avšak na horních svazích se budou držet kolem nuly, takže svahy by měly zůstat v dobrém stavu.

Koncem listopadu plánuje otevření mnoho středisek, Chamonix spustí své vleky 28.listopadu v závislosti na sněhových podmínkách. Další areály budou následovat - Meribel a Alpe d´Huez otevřou 5.prosince.

 

Švýcarské Alpy

Skvělé lyžování má v nabídce Švýcarsko - ve čtvrtek 5.listopadu bylo jasno, teploty se pohybovaly kolem bodu mrazu a sníh zůstává v dobrém stavu.

Výborné podmínky panují ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 0/90 cm) a Zermatt (0/130 cm), oba areály nabízí přes 20 km sjezdovek.

Na ledovci 3000 nad Gstaad (0/10 cm) a Les Diablerets (0/10 cm) běží 5 lanovek a poskytují přístup k šesti upraveným sjezdovkám. Ačkoli základní hloubka má jen 10 cm, přesto jsou hlášeny dobré podmínky a svahy jsou udržované. Podobné podmínky najdeme také na ledovci Diavolezza nad Pontresina (0/18 cm).

Během víkendu plánuje otevření středisko Flims/Laax (0/30 cm) a Davos/Klosters (0/10 cm). Engelberg posouvá své zahájení na 13.listopadu.

V následujících dnech se očekává slunečné počasí s vysokými teplotami, v noci se prudce ochladí. To by mělo pomoci při zasněžování.

Od poloviny listopadu otevřou své brány střediska Andermatt, Crans-Montana a Jungfrau.

 

Italské Alpy

Také v Itálii bylo ve čtvrtek jasno a slunečno, podmínky ve středisku Val Senales (sněhové zpravodajství hlásí 0/75 cm) a Cervinia (0/120 cm) jsou vynikající.

Cervinia umožňuje lyžování na švýcarské straně hory v Zermattu, je možné sjet na Laghi Cime Bianchi na sjezdovce Ventina (č.7). Lyžovat pod Theodulpass zatím není možné, nicméně oblast se otevře v nejbližších dnech.

Většinu příštího týdne bude svítit slunce, teploty během dne mohou stoupat nad bod mrazu, v noci však díky nízkým teplotám je možné zasněžovat.

Pokud sněhové podmínky dovolí, na poslední listopadový víkend plánuje otevřít mnoho středisek, například Monterosa a Milky Way, nebo Cortina, Courmayeur a Livigno.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk