Sněhové zpravodajství 4.7.2017

Rakouské Alpy

Čerstvé sněžení bylo hlášeno poslední červnový den a v pondělí 3.7. z Kaprunu (dle sněhového zpravodajství 60 cm). Viditelnost byla kvůli oblačnosti a sněžení snížená.

Ledovec Pitztal (10 cm) je nyní pro lyžařskou sezonu otevřen. Základna činí pouze 10 cm sněhu a viditelnost v pondělí byla kvůli nepříznivému počasí snížená.

V pondělí se také lyžovalo na ledovci Hintertux (195 cm), ale i zde bylo zamračeno se špatnou viditelností. K dispozici je 20 km připravených sjezdovek.

Ledovec Mölltal (240 cm) také hlásí nový sníh z pondělního dne, ale kvůli nepříznivému počasí musel být resort pro lyžování uzavřen.

 

Francouzské Alpy

Začátek týdne ve francouzských střediscích byl fantasticky slunečný, sjezdovky jsou velmi dobře upravené. V provozu jsou oblasti Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 110 cm), Tignes (70 cm) a Val d´Isere (90 cm). Viditelnost byla skvělá.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 3.července přivítalo návštěvníky Zermattu (dle sněhového zpravodajství 60 cm) krásné slunečné počasí a 12 km upravených sjezdovek. Podobně příznivé počasí by mělo zůstat i v příštích několika dnech.

Saas Fee plánuje otevřít pro letní lyžování 15.července.

 

Italské Alpy

Husté sněžení na Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 20/200 cm) koncem června proměnilo oblast zpátky na zimní krajinu. Lyžařské středisko je ve skvělé podobě, v pondělí bylo slunečno s dobrou viditelností, celkové podmínky byly vynikající.

Slunečný start do nového týdne hlásí také Cervinia (60 cm), kde se lyžuje na svazích Plateau Rosa.

Val Senales otevře pro lyžování až 1.září.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk