Sněhové zpravodajství 4.4.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy nabízí výborné lyžování, zvláště na vyšších svazích na ledovcích. Níže položená střediska trpí současným mírným počasím, které ovlivňuje kvalitu sněhu a řada středisek již uzavřela sjezdovky do středisek.

Některá střediska v rakouských Alpách musela dle sněhového zpravodajství ukončit sezónu. Týká se to hlavně oblasti Ski Welt. Střediska ukončila sezónu o víkendu. Sousedící střediska Kitzbühel (47/76cm) a Kirchberg (47/76cm) jsou stále otevřená a nabízí výborné podmínky pro lyžování.

Kaunertal (207/269cm) hlásí dle sněhového zpravodajství největší sněhovou vrstvu ze všech sledovaných středisek rakouských Alp, avšak toto středisko na ledovci je velmi známé svou kvalitní sněhovou pokrývkou i na konci sezóny.
Sölden (20/261cm), další středisko s lyžováním na ledovci, není na druhém místě daleko, na třetím a čtvrtém místě se nachází vyšší sjezdovky středisek regionu Arlberg, tedy St Anton (20/255cm) a St Christoph (50/255cm).

Počasí přinese tento týden oblačnost v první polovině týdne, v nižších částech tedy bude určitě pršet, ve vyšších polohách by mohl dle sněhového zpravodajství připadnout čerstvý sníh. Sölden může očekávat největší sněhovou nadílku ze středisek rakouských Alp, předpovídáno je až 40 cm čerstvého sněhu koncem tohoto týdne.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v pondělí 3.4. krásný jarní den plný lyžování. Dle sněhového zpravodajství jsou podmínky stále dobré v mnoha střediscích díky čerstvému sněhu, který napadl o víkendu.

Jedny z nejlepších podmínek pro lyžování nabízí středisko Tignes (85/215cm), kde připadlo za posledních 24 hodin 20 cm čerstvého sněhu.

V jiných částech francouzských Alp vládnou typicky jarní podmínky pro lyžování. V pondělí bylo stále dostatek lanovek v provozu, sníh pod slunečními paprsky v průběhu dne velmi měkne.

Francouzské Alpy budou mít od úterka oblačno s deštěm. Ve čtvrtek by se mělo vyjasnit a opět bude svítit silné sluníčko.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly v pondělí 3.4. slunečný jarní den. Dle sněhového zpravodajství jsou podmínky dobré díky sněžení z víkendu. Na vyšších svazích oblasti Matterhorn připadlo kolem 30 cm. Střediska v oblasti Quatre Vallées se probudila v pondělí ráno do čerstvého sněhu, připadlo kolem 5 cm.

Jiná střediska výrazně omezují počet lanovek v provozu. Sjezdovky do středisek jsou nyní většinou uzavřené nebo ve špatném stavu kvůli silnému slunci a vysokým teplotám. Na sjezdovkách vládnou typicky jarní podmínky.

Dle sněhového zpravodajství je pro nadcházející tři dny předpovídáno sněžení, déšť a oblačnost.

 

Italské Alpy

Italské Alpy měly v pondělí další z nádherných jarních dnů lyžování. Počet sjezdovek, které jsou nyní k dispozici pro lyžování, se velmi výrazně snížil a některá střediska začínají uzavírat svoje lanovky. Nejvýraznější uzavírka proběhla v oblasti Sella Ronda, kde většina středisek omezila počet lanovek. Začátek sezóny byl pomalý, avšak lyžování na sjezdovkách bylo na špičkové úrovni po většinu zimy.

V jiných částech italských Alp byly v pondělí výborné podmínky pro lyžování. Cervinia (30/200cm) a oblast Via Lattea jsou ve výborném stavu poté, co dle sněhového zpravodajství o víkendu připadlo. Sestriere (40/120cm) to vypadá jako na začátku ledna a ne dubna.

Lyžování dominují dle sněhového zpravodajství jarní podmínky, sníh je ráno většinou firmový, v průběhu dne měkne a odpoledne je rozbředlý. První polovina týdne přinese směs deště, sněhu a oblačnosti.

 

Německé Alpy

Německé Alpy nabízí v pondělí 3.4. menší prostor pro lyžování, řada středisek již ukončila sezónu.

Garmisch (0/300cm), Oberstdorf (0/130cm) a Reit im Winkl (0/50cm) jsou jedinými středisky v německých Alpách, která jsou stále v provozu. Podmínky v těchto střediscích jsou dobré s omezením na lyžování na horních svazích. Typicky jarní sníh je firmový ráno, v průběhu dne měkne.

Dle sněhového zpravodajství přinese tento týden do německých Alp hustý déšť a bouřky.

 

Sněhové zpravodajství

Alpy si tento týden odpočinou od silného slunce, protože bude oblačno se srážkami během následujících 72 hodin. V pondělí večer se začne zatahovat a oblačnost vydrží až do čtvrtka, kdy se vrátí slunečné počasí. Dle sněhového zpravodajství bude ve vyšších polohách, hlavně nad 2800m, sněžit. Pod touto hranicí lze očekávat srážky dešťové.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk